۰
ادوارد اسنودن افشا کرد:

چرا سازمان سیا عضو اینستاگرام شده

تاریخ انتشار
يکشنبه ۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۱۲
چرا سازمان سیا عضو اینستاگرام شده

آی‌تی‌من- بنا به گزارش Motherboard، چند روز پیش سازمان سیا نخستین فعالیت خود را در اینستاگرام شروع کرد و دلیل باز کردن این حساب کاربری را استخدام نسل جوان به عنوان مامور و تحلیلگر اعلام کرد. گفتنی است که بیشتر کاربران اینستاگرام زیر ۳۰ سال هستند.

این سازمان تصویری را نیز در اینستاگرام منتشر کرد که شامل میزی با اشیای گوناگون از جمله اسکناس‌های خارجی و کلاه‌گیس می‌شد. این تصویر در مقر این سازمان در لنگلی ویرجینیا گرفته شده است.

به نظر می‌رسد چالش این است که کاربران اشیای داخل عکس را شناسایی کنند و برخی معتقدند که این تصویر مملو از المان‌های جاسوسی و معمایی است.

یک سخنگوی سازمان سیا گفته است که بسیاری از این اشیا به کارکنان فعلی این سازمان تعلق دارند. گفتنی است که در این میان، برخی اِلمان‌های مخفی استفاده شده توسط جاسوسان این سازمان هم در عکس دیده می‌شود. از جمله کارت جینا هاسپل، مدیر کنونی CIA هنگامی که در سال ۱۹۸۵ به این سازمان می‌پیوندد.

جینا هاسپل گفته است باز کردن حساب کاربری در اینستاگرام بخشی از تلاش‌های این سازمان برای به روز شدن در عصر دیجیتالی است.

حال ادوارد اسنودن در این مورد اظهار نظر کرده و گفته است که این اقدام سیا در شبکه‌های اجتماعی در راستای فریب دادن مخاطبان است.

وی همچنین گفت: آنها حساب توییتر می‌سازند. صفحه اینستاگرام راه می‌اندازند و در آن تصاویری از سگ‌های بامزه منتشر می‌کنند. همه اینها برای این است که وانمود کنند دوست شما هستند و کنارتان ایستاده‌اند.

همانطور که اسنودن می‌گوید، سازمان سیا در توییتر و فیس‌بوک نیز در حال فعالیت است و تاکنون تصاویری از سگ‌ها و انیمیشن‌های بامزه در این صفحات قرار داده است.

اسنودن همچنین ادعا می‌کند که سیا به بهانه اینکه وجهه تخریب شده‌اش را به دلیل افشاگری‌های اسنودن در سال ۲۰۱۳ از بین ببرد، اقدام به این کار کرده است. اسنادی که اسنودن در آن سال منتشر کرد، نشان می‌داد که سازمان سیا به طور گسترده‌ای در حال جاسوسی از کاربران است. در واقع اتفاقات سال ۲۰۱۳ موج عظیمی از بدبینی را بین کاربران علیه سازمان‌های جاسوسی به راه انداخت.

اسنودن همچنین گفت نه تنها افشاگری‌های سال 2013 باعث تغییر عقیده جامعه نسبت به این سازمان شد، بلکه خودشان درس درستی از این ماجرا نگرفتند. آنها با خود می‌گویند شاید کاری که ما کردیم واقعا خلاف قانون نبوده است. در نتیجه تصمیم می‌گیرند قوانین را به نفع خودشان تغییر دهند و هر کاری دلشان می‌خواهد انجام دهند. در ادامه هم با ساخت چند حساب کاربری در شبکه‌های اجتماعی  و انتشار عکس‌های بامزه از توله سگ‌ها خودشان را طوری جلوه می‌دهند که انگار دوست‌تان هستند.

گفتنی است که حساب کاربری این آژانس اطلاعاتی در توییتر 2.5 میلیون طرفدار دارد. حساب کاربری اینستاگرام این سازمان نیز تاکنون بیش از 91 هزار فالوور گرفته است.
 
مترجم : نسترن صائبی
مرجع : MotherBoard
کد مطلب : ۲۷۱۸۱۵
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين