۰
در جلسه شورای عالی فضای مجازی

خطوط اجرایی نظام هویت معتبر در فضای مجازی تصویب شد

تاریخ انتشار
يکشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۸
جلسه شورای عالی فضای مجازی
جلسه شورای عالی فضای مجازی
 
آی‌تی‌من- نظام هویت معتبر در فضای مجازی برای هر نوع تعامل فنی، اقتصادی (پولی و مالی)، فرهنگی، اجتماعی، سیاسی و اداری میان اشخاص، گروه‌ها، اشیا، خدمات، محتواها و مکان‌ها مورد نیاز بوده و موجب توسعه اقتصادی و تسهیل امور اداری کشور خواهد شد.

هدف از ایجاد این نظام، استقرار زیست بوم تأمین کننده زیر ساخت تعاملات آزادانه، سالم، پویا، مسوولانه و سودمند با رعایت حقوق فردی و جمعی در روابط اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و فناورانه بین انواع موجودیت‌ها در فضای مجازی است که زمینه لازم را برای توسعه کسب و کارهای دیجیتال، سامانه‌های فنی، رسانه‌های تعاملی و خدمات اداری ایجاد می‌کند.

حسن روحانی، رییس جمهوری نیز در جلسه شورای عالی فضای مجازی گفت: فناوری‌های نوین ارتباطی قادرند تحرک فراوانی در خدمت امن‌تر و ارزان تر به مردم، اشتغال، رونق تولید و شفافیت در بازار ایفا کنند.

روحانی افزود: انفعال، چه در بهره‌گیری از فرصت‌ها و چه در مقابله با تهدیدهای فضای مجازی و همچنین نادیده گرفتن فرصت‌های فناوری‌های ارتباطی و خدماتی که به مردم می‌دهند، بخاطر نگرانی از تهدیدهای آن نتیجه بخش نیست.

رییس جمهوری، فناوری را بخش مهمی از سبک زندگی جامعه دانست و با تاکید بر لزوم کاربست روش‌های علمی، ایجابی و نتیجه بخش برای مصونیت کشور و جامعه از تهدیدهای فضای مجازی، گفت: تهدیدهای فضای مجازی باید در بستر شبکه ملی اطلاعات به حداقل ممکن برسد و راه کوتاه‌تر و موثرتری جز این وجود ندارد.

 
مرجع : پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری
کد مطلب : ۲۷۲۵۲۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين