۰

وعده ارایه 90 خدمت در کارت ملی هوشمند

تاریخ انتشار
دوشنبه ۱ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۱۸:۰۲
کارت هوشمند ملی
کارت هوشمند ملی

آی‌تی‌من- یکی از انتقاداتی که به طرح کارت ملی هوشمند وارد است، کاربرد نامعلوم این کارت‌هاست. برخی کارشناسان می‌گویند می‌شد به جای صدور کارت ملی هوشمند از فناوری‌های جدیدتر و کم‌هزینه‌تری می‌شد استفاده کرد. با این حال مدیران ثبت‌احوال می‌گویند کاربردهای فراوانی برای این کارت در راه است.

به گزارش ایسنا، حسین زین الصالحین مدیرکل ثبت احوال استان تهران گفت: ثبت احوال ماموریت‌های فراوان و اهداف کلانی دارد و اهداف و وظایف آن تنها به چاپ شناسنامه و کارت ملی هوشمند محدود نمی‌شود. بلکه همه اسناد هویتی انسان در ثبت احوال است. ثبت احوال در تمام تحولات زندگی یعنی دریافت شناسنامه، تغییر نام خانوادگی، ثبت ازدواج و وفات هم نقش دارد. در ثبت احوال بایستی وقایع تا 15 روز بعد از تولد و تا 10 روز بعد از وفات ثبت شود و انتظار داریم این فرهنگسازی در خانواده‌ها نیز شکل بگیرد.

مدیرکل ثبت احوال استان تهران به کارت ملی هوشمند نیز اشاره کرد و گفت: کارت ملی هوشمند نیز می‌تواند جایگزین سایر کارت‌های بانکی، سلامت، گواهینامه و ... شود و در آینده می‌توان 90 فرآیند را در این کارت جایگزین کرد. کارت ملی هوشمند در حقیقت کلید ورود به دولت الکترونیکی است.

وی در بخش دیگری از صحبت‌هایش با اشاره به اینکه کسانی که هنوز نسبت به ثبت‌نام کارت ملی هوشمند خود اقدام نکرده‌اند هر چه سریعتر اقدام کنند، گفت: به همین سبب امروز خدمات ثبت‌نام کارت ملی هوشمند را به این مدرسه آوردیم تا خدمات هویتی را به سهولت در اختیار دانش آموزان بگذاریم.

 
مرجع : ايسنا
کد مطلب : ۲۷۲۸۴۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين