۰

آغاز فعالیت رسمی صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه فیروزه

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۱۹
آغاز فعالیت رسمی صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه فیروزه
 
آی‌تی‌من- این صندوق که پذیره‌نویسی آن از هفته آتی طی ۶ روز کاری نزد شرکت فرابورس ایران عملیاتی می‌شود، با سرمایه‌ ۵۰ میلیارد تومانی در سه سال آتی اقدام به سرمایه‌گذاری این منابع در شرکت‌های تکنولوژی محور ایرانی بدون تمرکز بر صنعت خاص خواهد کرد. برای اولین بار این فرصت برای سرمایه‌گذاران بالقوه حقیقی و حقوقی کشور فراهم شده که در فعالیت‌های سرمایه‌گذاری جسورانه گروه فیروزه مشارکت کنند.

رادمان ربیعی، معاون سرمایه‌گذاری جسورانه گروه فیروزه، در نشستی خبری که صبح امروز برای اعلام راه‌اندازی این صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه برگزار شد، با بیان اینکه «گروه سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران» مدیر این صندوق خواهد بود، گفت: 70 درصد این سرمایه توسط موسسان این صندوق یعنی گروه سرمایه‌گذاری توسعه صنعتی ایران، شرکت سرمایه‌گذرای ایران و فرانسه و شرکت سرمایه‌گذاری سبحان تامین خواهد شد و 30 درصد باقی مانده توسط اشخصاص حقیقی و حقوقی علاقه‌مند به سرمایه‌گذاری و از طریق پذیره نویسی انجام می‌گیرد. بنابر اعلام ربیعی، عمر این صندوق 7 سال خواهد بود.به گفته وی، ربیعی حداقل میزان سرمایه‌گذاری در این صندوق 100 میلیون تومان است که در ابتدا 10 درصد از این مبلغ توسط افراد پرداخت می‌شود و باقی‌مانده این مبلغ طی 30 ماه قابل پرداخت است.
 
سابقه سرمایه‌گذاری‌های جسورانه گروه مالی فیروزه در بخش اینترنت و اقتصاد دیجیتال به اوایل دهه نود و همگام با توسعه زیرساخت‌های ملی در حوزه اینترنت کشور باز می‌گردد. گروه مالی فیروزه در کارنامه خود سرمایه‌گذاری‌های موفق در استارتاپ‌های خوشنامی همچون شیپور، الوپیک، داستان‌من و همچنین بنگاه‌های ارزشمندی چون سرآوا (به‌عنوان مؤسس) و آواتک را دارد.
 
از دیگر فعالیت‌های این گروه، تاسیس مرکز رشد کنترل‌تک به منظور پیاده‌سازی نمونه‌های موفق جهانی در مقیاس ملی و همچنین ارائه خدمات مشاوره مالی و سرمایه‌گذاری به استارتاپ‌های موفقی همچون اسنپ، جیبیت، تخفیفان، الوپیک و شیپور بوده‌است.
 
گروه مالی فیروزه اولین شرکت بین‌المللی در بازار سرمایه ایران است که در سال ۱۳۸۴ با هدف جذب و مدیریت سرمایه‌های داخلی و خارجی در بازار بورس تهران آغاز به کار کرد و به تدریج فعالیت‌های خود را برای ارائه خدمات متنوع مالی به سرمایه‌گذاران و کسب‌وکارها گسترش داد. مجموعه خدمات و محصولات ارائه شده توسط گروه مالی فیروزه شامل صندوق‌های سرمایه‌گذاری، مدیریت دارایی، خدمات بازار سرمایه در کنار خدمات کارگزاری اوراق بهادار مانند پذیرش شرکت‌ها، عرضه اولیه، انتشار اوراق، عرضه خصوصی سهام، سهامداری اختصاصی، ادغام و تملیک و مشاوره مالی است.
 
علاقه‌مندان می‌توانند از طریق کارگزاری‌های عضو فرابورس اقدام به خرید واحد‌های صندوق سرمایه‌گذاری جسورانه فیروزه در بازار ابزارهای نوین مالی فرابورس ایران نمایند. اطلاعات و ضوابطی که این صندوق بر اساس این مفاد فعالیت خواهد کرد در اساسنامه و امیدنامه آن درج شده است که موارد فوق‌الذکر از طریق نشانی http://firouzehvcfund.com در دسترس عموم است.

 
کد مطلب : ۲۷۳۳۶۵
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين