۰

آغاز نخستین دوره لیگ بازی‌های رایانه‌ای با همکاری ایسوس و انجمن بازی‌های رایانه‌ای

تاریخ انتشار
شنبه ۳ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۰۵
آغاز نخستین دوره لیگ بازی‌های رایانه‌ای با همکاری ایسوس
آغاز نخستین دوره لیگ بازی‌های رایانه‌ای با همکاری ایسوس
 
آی‌تی‌من- این لیگ در وبسایت ELIGO.ir با همکاری دو مجموعه انجمن ورزش‌های الکترونیک، بخش قطعات دفتر ایسوس و دیگر همراهان شروع به کار کرد.
 
انجمن ورزش‌های الکترونیک ایران در سال ۱۳۸۵ در وزارت ورزش و جوانان تحت پوشش فدراسیون ورزش‌های همگانی تشکیل و راه اندازی شده است.
 
این مجموعه مس,ولیت برگزاری مسابقات، دوره‌های آموزشی، لیگ و اعزام تیم‌های ملی را در کنار گسترش و توسعه این رشته نو پا به عهده دارد. از دیگر وظایف ذاتی و الزامی‌انجمن راه اندازی باشگاه‌های ورزش‌های الکترونیک در سطح کشور است.
 
در طول ۱۴ سال فعالیت انجمن بازیکنان و تیم‌های ملی کشورمان مقام‌های جهانی و آسیایی را بدست آورده اند، که در سال جاری و در یازدهمین دوره مسابقات جهانی ورزش‌های الکترونیک تحت پوشش فدراسیون جهانی ورزش‌های الکترونیک IESF در کشور کره جنوبی،  بازیکن فوتبال الکترونیک کشورمان مدال طلای این بازی را از آن خود کرد و قهرمان جهان شد. در حال حاضر انجمن با حمایت وزارت ورزش و جوانان،  اولین دوره لیگ ورزش‌های الکترونیک این رشته را در اسفند ماه سال جاری برگزار می‌کند، که دوره‌های بعدی لیگ به صورت فصلی از سال آینده ادامه پیدا خواهد کرد.

 
بخش قطعات دفتر ایسوس نیز، به عنوان برند نخست گیمینگ در جهان، مکمل فعالیت‌های انجمن بوده و به عنوان یکی از اصلی ترین حامیان صنعت گیم در ایران، در کنار گیمرها بوده است. این برند با تامین و تجهیز گیمرهای ایرانی با جدیدترین و بهترین محصولات معرفی شده در کلاس جهانی، سعی بر این داشته تا کیفیت و سطح مسابقات را مانند سایر نقاط جهان به بهترین درجه برگزار کند.
 
در این دوره از مسابقات لیگ ۱۲ بازی انتخاب شده است که در مجموع مبلغ 110 میلیون تومان جایزه نقدی به قهرمانان مختلف تعلق می‌گیرد. قرار است در دوره بعدی لیگ که در فصل بهار ۱۳۹۹ برگزار می‌شود، تعداد بازی‌ها به ۲۰ بازی افزایش پیدا می‌کند.
 
علاقه‌مندان و مخاطبان می‌توانند از طریق سایت رسمی ‌لیگ اطلاعات بیشتری کسب  کنند.

 
کد مطلب : ۲۷۳۴۲۹
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين