۰
دبیر ستاد توسعه فناوری‌های حوزه اقتصاد دیجیتال معاونت علمی اعلام کرد:

دسترسی 70 خدمت استارتاپ‌های به APIهای دولتی برقرار می‌شود

تاریخ انتشار
سه شنبه ۹ ارديبهشت ۱۳۹۹ ساعت ۰۲:۳۶
دسترسی 70 خدمت استارتاپ‌های به APIهای دولتی برقرار می‌شود
دسترسی 70 خدمت استارتاپ‌های به APIهای دولتی برقرار می‌شود

آی‌تی‌من- مهدی محمدی در خصوص برنامه ستاد توسعه فناوری‌های حوزه اقتصاد دیجیتال و هوشمندسازی مبنی بر حمایت از کسب‌و‌کارهای نوپای فناوری اطلاعات در جهت ارایه خدمات آنلاین اظهار داشت: برنامه مشترکی با شورای اجرایی فناوری اطلاعات پیش می‌بریم به این معنی که دسترسی کسب‌وکارهای خصوصی و استارت‌آپ‌ها به زیرساخت‌ها و پایگاه‌های داده دولتی و ملی از طریق API فراهم شود.

وی ادامه داد: این اقدام در راستای توسعه اقتصاد دیجیتال صورت می‌گیرد و قصدمان بر این است که فهرستی از خدمات دولتی مورد نیاز کسب‌وکارهای خصوصی را تهیه و در اختیار آن‌ها قرار دهیم. به این معنی که استارت‌آپ‌ها می‌توانند در صورت نیاز، به داده‌های خدمات دولت الکترونیکی دسترسی داشته باشند.
 
ارایه خدمات جدید آنلاین به استارت‌آپ‌ها
محمدی گفت: بر مبنای فراخوانی که منتشر کرده‌ایم از استارت‌آپ‌ها خواستیم تا نیازهای خود را برای دسترسی به پایگاه داده خدمات دولت الکترونیکی دستگاه‌ها اعلام کنند تا بتوانیم زمینه ارایه خدمات جدید را به صورت آنلاین برای این کسب‌وکارها فراهم کنیم.

وی با بیان اینکه تاکنون یک سری نیازمندی‌ها از سوی استارت‌آپ‌ها به ما اعلام شده است، اضافه کرد: تا هفته گذشته بیش از ۴۰ شرکت و استارت‌آپ نیازمندی‌های خود به API دستگاه‌های دولتی را اعلام کردند.
 
درخواست دسترسی به ۷۰ سرویس
محمدی گفت: در این راستا با همکاری شورای اجرایی فناوری اطلاعات در حال شناسایی و بررسی درخواست‌های مذکور هستیم؛ جمع سرویس‌هایی که از سوی این شرکت‌ها درخواست شده به حدود ۷۰ سرویس می‌رسد.

 
مرجع : مهر
کد مطلب : ۲۷۳۶۲۰
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين