۰

ارائه تسهیلات به شرکت‌های فناور با هدف جلوگیری از تعطیلی و تعدیل

تاریخ انتشار
شنبه ۱۴ تير ۱۳۹۹ ساعت ۱۲:۲۰
ارائه تسهیلات به شرکت‌های فناور با هدف جلوگیری از تعطیلی و تعدیل
ارائه تسهیلات به شرکت‌های فناور با هدف جلوگیری از تعطیلی و تعدیل

آی‌تی‌من- مهدی کشمیری با اعلام اینکه برنامه‌ای در راستای کمک به شرکت‌های فناور بزرگ آسیب دیده از کرونا تصویب شده است، به خبرگزاری مهر گفت: قرار است تسهیلاتی به شکل سرمایه در گردش به این شرکت‌ها پرداخت شود که سقف آن ۸ میلیارد تومان در نظر گرفته شده است.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم در پاسخ به این سوال که شرکت‌ها برای دریافت این تسهیلات چه شرایطی باید داشته باشند، گفت: این تسهیلات به شرکت‌هایی تعلق می‌گیرد که بالای ۵۰ نفر نیروی انسانی و فروش بیش از ۲ میلیارد تومان دارند.

کشمیری افزود: این تسهیلات با سود ۱۲ درصدی به صورت مستقیم از سوی یک بانک به شرکت‌ها پرداخت خواهد شد اما صندوق نوآوری و شکوفایی، ۳ درصد بابت کاهش سود ۱۲ درصدی، یارانه می‌دهد.

مدیرکل دفتر برنامه ریزی امور فناوری وزارت علوم، هدف از ارائه این کمک را حفظ اشتغال در این شرکت‌ها و نیز جلوگیری از کاهش نیروی انسانی و تعطیلی آنها عنوان کرد.

از سوی دیگردبیر ستاد تسهیل و رفع موانع تولید از تصویب مصوبه‌ای در این ستاد برای رفع محدودیت‌های صورت گرفته در خصوص واحدهای تولیدی دارای بدهی به تامین اجتماعی خبر داد.

میثم زالی گفت: به منظور ترغیب کارفرمایان به خودداری از تعدیل نیروی کار در بنگاه‌های تولیدی و پیشگیری از تبعات امنیتی، اجتماعی و سیاسی ناشی از آن، سازمان تامین اجتماعی و ادارات کل استانی این سازمان باید به استناد ماده ۴۶ قانون تامین اجتماعی در مرحله صدور اجراییه در صورت تعیین تکلیف بدهی و یا ترتیب پرداخت بدهی حداکثر در تقسیط ۶۰ ماهه توسط کارفرمایان مشمول تامین اجتماعی با دریافت سفته یا چک به عنوان تضمین بازپرداخت بدهی نسبت به رفع محدودیت‌های صورت گرفته در خصوص رفع توقیف یا بازداشت اموال و دارایی‌ها، ممنوع الخروجی، انسداد حساب‌ها، کارت بازرگانی و تسهیلات بانکی اقدام کنند.

زالی ادامه داد: پس از ابلاغ مصوبه توسط سازمان تامین اجتماعی به ادارات کل این سازمان در استان‌ها، کارفرمایان با تعیین تکلیف بدهی خود به تامین اجتماعی یا مشخص شدن ترتیب بدهی خود، سفته یا چک خود را در اختیار سازمان تامین اجتماعی قرار می‌دهند.


 
کد مطلب : ۲۷۳۷۶۰
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين