۰
صباایده در اطلاعیه‌ای توضیح داد

چرا عمر «لنزور» به پایان رسید؟

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۹ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۱۹:۰۰
چرا عمر «لنزور» به پایان رسید؟
چرا عمر «لنزور» به پایان رسید؟

آی‌تی‌من- اطلاعیه شرکت صبا ایده بیان می‌دارد:

«لنزور، در سال ۱۳۹۲ و با هدف توسعه یک شبکه‌های اجتماعی عکس محور توسط هلدینگ صباایده، فعالیت خود را آغاز کرد. حالا در پایان مرداد ۹۹ و با گذشت هفت سال از شروع به کار، بحران‏ها و مشکلات مختلف لنزور که از ابتدا وجود داشت، صباایده را به تصمیم برای پایان فعالیت این پلتفرم رساند که دو دلیل اصلی آن عبارتند از:
 
۱- مشخص نبودن جایگاه شبکه‌های اجتماعی و حدود مسوولیت سرویس‏ دهندگان در ایران و همچنین عدم پشتیبانی حقوقی (عملی و نه تئوریک) از اینگونه خدمات.

۲-معین نبودن خطوط قرمز‏ فرهنگی و سرگردانی مدیران اینگونه شبکه‌های اجتماعی نسبت به نظرات متنوع و بعضا سلیقه‌ای ارکان و متولیان مختلف فرهنگ کشور که تا به امروز هم ادامه دارد.»
 
این اطلاعیه در پایان می‌افزاید: « گسترش و توسعه شبکه‌های اجتماعی در هر کشوری پیش از هر دغدغه فنی و زیرساختی نیازمند تعیین تکلیف شفاف و عملی دو محور فوق است.

امیدواریم با رفع موانع فوق و اعتماد به بخش خصوصی در آینده شاهد ظهور و بروز شبکه‌های اجتماعی موفقی توسط جوانان این مرز و بوم مانند دیگر کشورها باشیم.»بر اساس این گزارش، لنزور یک شبکه اجتماعی مختص اشتراک تصاویر بود که با الگو گرفتن از اینستاگرام راه‌اندازی شده بود.

حالا صبا ایده اعلام کرده که این شبکه اجتماعی از آغاز شهریور ماه غیر فعال خواهد شد و کاربران فقط تا پایان مردادماه یعنی پس فردا فرصت دارند که تصاویر خود را از روی سایت بردارند.


 
کد مطلب : ۲۷۴۰۳۴
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين