۰

باج‌افزاری که فقط قهوه‌سازها را آلوده می‌کند

تاریخ انتشار
سه شنبه ۸ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۵:۱۴
باج‌افزاری که فقط قهوه‌سازها را آلوده می‌کند
باج‌افزاری که فقط قهوه‌سازها را آلوده می‌کند

آی‌تی‌من- امروزه اکثر لوازم خانگی هم از قابلیت اتصال به اینترنت برخوردار هستند و همین مساله باعث شده تا هکرها بتوانند با طراحی بدافزارهای مختلف به این لوازم نیز نفوذ کنند. به تازگی یک باج‌افزار اختصاصی برای آلوده کردن قهوه‌ساز iKettle عرضه شده است.

کارشناسان امنیتی می گویند امنیت پایین لوازم خانگی قابل اتصال به اینترنت و عدم رمزگذاری داده های رد و بدل شده میان این دستگاه ها و اپلیکیشن های تلفن همراه آنها عامل اصلی وقوع چنین مشکلی است. در برخی موارد شرکت های سازنده این نوع لوازم حتی بعد از افشای آسیب پذیری های امنیتی آنها تمایلی برای به روزرسانی اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزارهای مدیریت تولیدات خود ندارند.

بدافزار قهوه ساز iKettle توسط مارتین هرون کارشناس امنیتی شرکت آواست طراحی شده و به عنوان یک بسته نرم افزاری به روزرسان عرضه شده است. این بدافزار بعد از نصب باعث فعال شدن بسیاری از قابلیت های قهوه ساز بدون خواست کاربر می شود و تنها راه متوقف کردن آن قطع برق خواهد بود. فعلاً هیچ راه حل فنی برای مقابله با این باج‌افزار وجود ندارد.

طراح این باج افزار آن را در اختیار سایرین قرار نداده و می گوید با طراحی آن تنها خواسته در این مورد به کاربران هشدار دهد تا آنها در زمان خرید محصولات قابل اتصال به اینترنت در مورد تمهیدات امنیتی محصولات مذکور نیز اطمینان کسب کنند.
 
مرجع : مهر
کد مطلب : ۲۷۴۳۷۳
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين