۲۱
۲۳

سامانه استعلام دیپلم راه‌اندازی شد

تاریخ انتشار
شنبه ۳ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۵۵
سامانه استعلام دیپلم راه‌اندازی شد
سامانه استعلام دیپلم راه‌اندازی شد

آی‌تی‌من-  محمود حبیبی مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش گفت: سامانه صدور برخط تأییدیه تحصیلی وزارت آموزش و پرورش جهت استفاده دانشجویان در فرایند ثبت‌نام در دانشگاه راه‌اندازی شد.

وی افزود: مزیت این سامانه در ارایه خدمت الکترونیک تأییدیه تحصیلی به صورت برخط است و دانشجویان (یا هر متقاضی دیگری) می‌توانند بدون مراجعه به هیچ مکانی حتی دفاتر پیشخوان، فرم تقاضای درخواست تاییدیه تحصیلی را تکمیل کرده و پس از  پرداخت الکترونیکی 2300 تومان، سامانه کد پیگیری و تاییدیه درخواست را به آنها ارایه می‌دهد. 

 مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: نهادهای دولتی و غیردولتی از جمله دانشگاه‌های کشور به عنوان استعلام کننده تأییدیه تحصیلی می‌توانند خدمت بر خط تأییدیه تحصیلی را هم از طریق اینترانت گذرگاه دولت (GSB)  و هم از طریق اینترنت گذرگاه عمومی ‌دولت (PGSB)  دریافت کنند و یا حتی نسبت به دریافت کارتابل بر بستر  اینترنت اقدام کنند.
وی افزود: نهادهای متقاضی جهت دریافت اطلاعات بیشتری در خصوص دریافت سرویس می‌توانند با شماره 82283063 دفتر فناوری اطلاعات و ارتباطات تماس بگیرند.
حبیبی به فرآیند دریافت تأییدیه تحصیلی مدرک دیپلم توسط دانشجویان ورودی سال 99 پرداخت و گفت: دانشجو به سامانه تأییدیه مدارک تحصیلی (دیپلم) به آدرس
 https://emt.medu.ir مراجعه کرده و پس از پر کردن اقلام داده‌ای، یک کد رهگیری دریافت می‌کند.

وی افزود: اگر سامانه آموزشی دانشگاه، خدمت برخط مرتبط را در سامانه کارسازی کرده باشد، دانشجو می‌تواند کد رهگیری دریافتی را در محل مشخص شده در سامانه آموزشی دانشگاه درج کند و اگر سامانه آموزشی دانشگاه، خدمت بر خط را در سامانه کارسازی نکرده باشد، دانشجو کد رهگیری را به دانشگاه تحویل داده و کارشناس دانشگاه می‌تواند پس از مراجعه به آدرس https://kemt.medu.ir وارد شده و با وارد کردن کد رهگیری دانشجویان، تأییدیه را دریافت کند.

اطلاعیه سازمان سنجش
در همین رابطه اعلام شد، شیوه دریافت تاییدیه تحصیلی پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌های مختلف تحصیلی دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی در مرحله پذیرش صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی سراسری سال ۱۳۹۹ (رشته‌های بدون آزمون) تغییر کرد.

سازمان سنجش آموزش کشور درخصوص اعلام نتایج پذیرفته شدگان رشته‌های تحصیلی دوره‌های روزانه،‌ نوبت ‌دوم ‌(شبانه)، مجازی، دانشگاه ‌پیام‌نور، پردیس خودگردان و مؤسسات آموزش عالی غیرانتفاعی در مرحله پذیرش صرفاً براساس سوابق تحصیلی سراسری سال ۱۳۹۹، اعلام کرد: با توجه به مهیا شدن دریافت تاییدیه تحصیلی بصورت الکترونیکی از وزارت آموزش و پرورش توسط پذیرفته شدگان جهت ارایه به دانشگاهها و موسسات آموزش عالی محل قبولی، فرآیند دریافت تاییدیه تحصیلی مدرک دیپلم پذیرفته شدگان به چند روش امکان پذیر شده است.

1- دانشجو به سامانه تاییدیه مدارک تحصیلی (دیپلم)  به آدرس https://emt.medu.ir  مراجعه نموده و پس از پر کردن اقلام داده‌ای، یک کد رهگیری دریافت می‌کند.

2- اگر سامانه آموزشی دانشگاه، خدمت برخط مرتبط را در سامانه کارسازی کرده باشد، دانشجو می‌تواند کد رهگیری دریافتی را در محل مشخص شده در سامانه آموزشی دانشگاه درج کند.

3- اگر سامانه آموزشی دانشگاه، خدمت بر خط را در سامانه کارسازی نکرده باشد، دانشجو کد رهگیری را به دانشگاه تحویل داده و کارشناس دانشگاه می‌تواند پس از مراجعه به آدرس https://kemt.medu.ir  وارد شده و با وارد کردن کد رهگیری دانشجویان، تاییدیه را دریافت کند.
 
مرجع : فارس
کد مطلب : ۲۷۴۵۹۸
نظرات شما
اسماعیل پیروتی
Iran, Islamic Republic of
استعلام مدرک دپلم
فرزاد
Romania
چطور می تونم استعلام مدرک دیپلم بگیرم
دوست عزیز باید به آدرس https://emt.medu.ir/ مراجعه کنید
09308338487
Iran, Islamic Republic of
دیپلم
حسین قنبری
Romania
استعلام از نحوی صدور دیپلمم
علی
Iran, Islamic Republic of
کی بقیه سازمان ها به لیست آموزش وپرورش برای تاییدیه تحصیلی اضافه میشه؟؟؟؟
مجتبی پرنور
Iran, Islamic Republic of
استعلام دپیلم
محمد روستایی
Iran, Islamic Republic of
مدرک دیپلم گم کردم چکار کنم
معدل دیپلمم رو لازم دارم راهنمایی میخواستم.ممنون
Iran, Islamic Republic of
..
داودیوسف نژاد
Iran, Islamic Republic of
استعلام دیپلم
مریم
Romania
من حدود ۱۰،۱۲ سال پیش دیپلم گرفتم هیچوقت نتونستم برم دنباش چیکار باید کنم الان بهش نیاز دارم
آزاده
Iran, Islamic Republic of
کاری تونستین بکنین؟منم نگرفتم
Iran, Islamic Republic of
بیا
Romania
سلام به من زنگ بزنید
محمدی
استعلام مدرک رو به خودمون نمیدهند ، فقط باید برای ارگان درخواست کنیم ،
نیلوفر
Iran, Islamic Republic of
برای تایید دیپلم باید مدرک دیپلم همراه خودمان ببریم دفتر پیشخوان؟
Iran, Islamic Republic of
آره
علی
Iran, Islamic Republic of
سبلام جواب استعلام چند روزه میاد
امیر
Iran, Islamic Republic of
سلام استعلام قبلا از طریق پست گرفته بودم الان گفتن هنوز نیامده بعد از ۳سال الان مجدد از طریق سایت گرفتم چقدر زمان میبره
رضا
Iran, Islamic Republic of
سلام من میخام شرکت کنم ازاموزشگاه دیپلم اموزش پرورش بگیرم برم شرکت گواهی صدور دیپلم رو میگن میدن بهم بدم شرکت تا مدرک اماده بشه این گواهی صدور دیپلم روقبول میکنن شرکتهایانه
عرفان دستیار
Iran, Islamic Republic of
کد امنیتی از کجا باید بیاریم
ایمان
Romania
من دیپلم گرفتم با گوشی خودم استعلام گرفتم اعتبار داره
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين