۰

ابداع نمایشگر مخصوص برای واقعیت مجازی

تاریخ انتشار
سه شنبه ۶ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۳۴
ابداع نمایشگر مخصوص برای واقعیت مجازی
ابداع نمایشگر مخصوص برای واقعیت مجازی

آی‌تی‌من- بسیاری از طرفداران هدست‌های واقعیت مجازی از مشکلی به نام screen door  گله دارند. این مشکل در حقیقت  به فاصله بین پیکسل‌هایی اشاره دارد که هنگام نگاه کردن به نمایشگر از فاصله بسیار نزدیک به چشمان، متوجه آن می‌شوید. درهمین راستا محققان سامسونگ و دانشگاه استنفورد راه حلی برای چالش یافته‌اند.

آنها یک فناوری «او ال ای دی» توسعه داده‌اند که از وضوح تصویر تا ۱۰ هزار پیسکل به ازای هر اینچ پشتیبانی می‌کند. چنین وضوحی بسیار بالاتر از آن چیزی است که به طور مجازی در نمایشگرهای فعلی ارائه می‌شود.

این فناوری جدید از فیلم‌هایی برای انتشار نور سفید بین لایه‌های منعکس کننده استفاده می‌کند. یکی از این فیلم‌ها از جنس نقره و دیگری از فلزی منعکس کننده نور با شیارهایی بسیار نازک و مقیاس نانو است. این  سطح نوری متا ویژگی‌های انعکاس را تغییر می‌دهد و سبب می‌شود رنگ‌های مشخصی در پیکسل‌ها تشدید شوند. چنین طرحی سبب می‌شود پیکسل‌هایی با تراکم بالاتر در نمایشگر استفاده شود. اما به‌اندازه‌ای که در برخی نمایشگرهای او ال ای دی تلویزیون دیده می‌شود، به درخشندگی آسیب نمی‌رساند.ممکن است چند سال طول بکشد تا چنین نمایشگری به بازار عرضه شود زیرا نیازمند قدرت رایانشی بسیار بالاتر است.
کد مطلب : ۲۷۴۶۲۶
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين