۰
بر اساس آمار گارتنر

فروش گوشی ۵.۷ درصد کاهش یافت

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۵ آذر ۱۳۹۹ ساعت ۱۴:۲۰
فروش گوشی ۵.۷ درصد
 کاهش یافت
فروش گوشی ۵.۷ درصد کاهش یافت

آی‌تی‌من- موسسه تحقیقاتی گارتنر آمار فروش موبایل در سه ماهه سوم سال ۲۰۲۰ را منتشر کرد که از فروش ۳۶۶ میلیون دستگاه موبایل و کاهش ۵.۷ درصدی نسبت به مدت زمان مشابه در سال گذشته حکایت می‌کند. 

سامسونگ با فروش ۸۰.۸ میلیون دستگاه موبایل و کسب ۲۲ درصد از سهم بازار، عنوان بزرگ‌ترین فروشنده موبایل در سه ماهه سوم ۲۰۲۰ را به خود اختصاص داده است.

هواوی با فروش ۵۱.۸ میلیون دستگاه موبایل و در اختیار گرفتن ۱۴ درصد از سهم بازار، دومین فروشنده بزرگ موبایل در فصل سوم ۲۰۲۰ بوده است. 
فروش موبایل این شرکت در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال ۲۰۱۹ با افت قابل توجه ۲۱ درصدی مواجه شده که عمدتاً به دلیل ممنوعیت فروش محصول در ایالات متحده و انگلستان بوده است.

شیائومی ۴۴.۴ میلیون دستگاه گوشی در بازه یاد شده فروخت و توانست در لیست گارتنر بالاتر از اپل در رتبه سوم بزرگ‌ترین فروشنده موبایل قرار گیرد. 

البته اپل به تازگی از سری آیفون ۱۲ رونمایی کرده و آنطور که گارتنر می‌گوید، کمپانی کوپرتینونشین احتمالاً به زودی فاصله کم با شیائومی را جبران خواهد کرد.

اپل در بازه یاد شده موفق به فروش ۴۰.۵ میلیون دستگاه موبایل شده که کاهش جزیی ۰.۶ درصدی را نسبت به مدت زمان مشابه در سال ۲۰۱۹ نشان می‌دهد. 

گارتنر می‌گوید دلیل اصلی این کاهش عرضه سری آیفون ۱۲ با تاخیر چهار هفته‌ای به خاطر ویروس کرونا بوده است.

اوپو با فروش ۲۹.۸ میلیون دستگاه موبایل و کسب ۸.۲ درصد از سهم بازار در جایگاه پنجم جدول قرار گرفته است. نکته جالب اینکه برندهای دیگر در مجموع ۱۱۹ میلیون دستگاه موبایل فروخته‌اند که بیشتر از آمار فروش پنج شرکت جدول است و نشان می‌دهد کاربران به مرور در حال مهاجرت به برندهای کوچک‌تر هستند.

گارتنر می‌گوید با اینکه فروش موبایل در فصل سوم ۲۰۲۰ با کاهش ۵.۷ درصدی مواجه بوده، در مقایسه با افت چشمگیر ۲۰ درصدی در نیمه نخست امسال یک پیشرفت محسوب می‌شود.
 
کد مطلب : ۲۷۴۸۶۱
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين