۰
در عملیات ضربتی انجام شد

جمع‌آوری ۴۵ هزار دستگاه ماینر غیرمجاز

تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۹ دی ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۰۳
جمع‌آوری ۴۵ هزار دستگاه ماینر غیرمجاز
جمع‌آوری ۴۵ هزار دستگاه ماینر غیرمجاز

آی‌تی‌من- محمدحسن متولی زاده، مدیرعامل توانیر در جلسه ستاد مدیریت سوخت نیروگاه‌ها، صنایع و مدیریت مصرف انرژی (برق و گاز کشور) از جمع‌آوری بیش از ۴۵ هزار دستگاه استخراج رمز ارز که به صورت غیرمجاز به این کار اقدام کرده بودند و جمع آوری شد، خبر داد.

وی افزود: این تعداد ماینر غیرمجاز که در روزهای گذشته شناسایی شده بودند، همزمان با اجرای برنامه سراسری تعدیل روشنایی و اصلاح انشعاب و رمز ارزها، جمع آوری شد.

مدیرعامل توانیر مصرف برق این دستگاه‌های غیرمجاز رمز ارز را نزدیک به ۱۰۰ مگاوات عنوان کرد و گفت: در حالی که ما از همه مشترکان می‌خواهیم مصرف خود را حتی در حد خاموش کردن یک لامپ اضافه کم کنند، اجازه نخواهیم داد عده ای با سو استفاده، باعث ناپایداری در شبکه برق شده و احتمال بروز خاموشی را افزایش دهند.

متولی زاده ادامه داد: در مجموع در دو روز گذشته با اقدامات انجام شده نه تنها به تعدیل روشنایی معابر اقدام شده است، بلکه سعی در اجرای برنامه‌های جدیدی در حوزه مدیریت بار داشته‌ایم. ما روزانه باید ۱۰۰ هزار مگاوات ساعت را مدیریت کنیم تا دچار خاموشی نشویم.

وی از شرکت‌های برق سراسر کشور خواست که هماهنگی‌ها با صنایع را افزایش دهند.

به گفته این مقام مسوول ما حتی راضی به خاموشی دادن به میزان یک کیلووات به مردم نیستیم و در این شرایط همه صنایع و مشترکان را همکار خودمان می دانیم و همان طور که در تابستان همکاری خوبی داشتیم، امیدواریم این روند در فصل جاری هم با توجه به محدودیت‌ها ادامه یابد.

در این جلسه همچنین غلامعلی رخشانی مهر، معاون هماهنگی توزیع توانیر گفت: بررسی‌ها نشانگر آن است که در پنجشنبه گذشته شاهد کاهش مصرف برق بودیم که به دلیل برنامه‌های همزمان و سراسری تعدیل روشنایی‌ها و مبارزه با مراکز استخراج غیرمجاز رمز ارز و… بوده است.

به گفته وی به دلیل آنکه در روزهای آینده و براساس پیش بینی‌ها جبهه هوای سردی وارد کشور می شود، علاوه بر تداوم اجرای برنامه‌های مذکور، برنامه‌های جداگانه ای برای مدیریت انرژی در شب و روز به اجرا بگذارند. باید در این خصوص با صنایع بیشترین میزان هماهنگی را داشته باشند به ویژه با صنایع پر مصرف فولاد و سیمان این هماهنگی‌ها باید بیشتر باشد.
 
مرجع : شرکت توانیر
کد مطلب : ۲۷۵۳۷۸
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما