۰

کاهش ۶۰ درصدی تولید گوشی‌های هواوی

تاریخ انتشار
دوشنبه ۴ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۴۵
کاهش ۶۰ درصدی تولید گوشی‌های هواوی
کاهش ۶۰ درصدی تولید گوشی‌های هواوی

آی‌تی‌من- تحریم‌های گسترده آمریکا عملا بخش موبایل این شرکت را فلج کرده و به نظر می‌رسد سال ۲۰۲۱ یکی از بدترین سال‌ها برای بخش موبایل هواوی خواهد بود.

گزارش‌ها حاکی از آن است که هواوی به تامین‌کنندگان قطعات گوشی‌های خود اعلام کرده که امسال قصد دارد فقط برای ۷۰ تا ۸۰ میلیون گوشی قطعات مورد نیاز را خریداری کند. این در حالی است که هواوی در سال ۲۰۲۰ حدود ۱۸۹ میلیون گوشی به دست کاربران رسانده است. روی هم رفته به نظر می‌رسد آمار تولید گوشی‌های این شرکت در سال ۲۰۲۱ با بیش از ۶۰ درصد کاهش روبرو خواهد شد.

در این میان تعدادی از تامین‌کنندگان اعلام کرده‌اند که احتمالا آمار تولید گوشی‌های هواوی از این رقم هم پایین‌تر خواهد بود و این شرکت قطعات کافی برای ۵۰ میلیون گوشی را سفارش خواهد داد.

از زمانی که تحریم‌های آمریکا علیه هواوی‌ آغاز شده، فروش گوشی‌های این شرکت با روند نزولی مواجه شده است. به غیر از ممنوعیت استفاده از سرویس‌های گوگل، باید به ممنوعیت بهره‌گیری از فناوری‌های آمریکایی هم اشاره کنیم. به دلیل همین مشکلات، هواوی‌ به ناچار آنر را به فروش گذاشت و در سال ۲۰۲۰ هم جایگاه خود را در بین ۵ شرکت بزرگ بازار موبایل از دست داد.

در همین حال، مدیرعامل هواوی‌ برای گفت‌وگو با دولت آمریکا ابراز آمادگی کرده است. او از دولت بایدن خواسته برای این ممنوعیت تجدید نظر کنند اما به نظر نمی‌رسد تحریم‌های علیه هواوی به این زودی‌ها لغو شوند.

تمرکز اصلی هواوی با توجه به منابعی که در اختیار دارد، روی محصولاتی با ارتباطات 4G خواهد بود؛ اما برای بازار گوشی‌ هوشمند 5G تنوع بسیار کمتری خواهد داشت. انتظار می‌رود هواوی سری پی ۵۰ را به‌زودی معرفی کند که مبتنی بر تکنولوژی 5G هستند؛ اما هنوز مشخص نیست که آیا شرکت چینی در سال ۲۰۲۱ محصولات دیگری با برخورداری از این تکنولوژی معرفی خواهد کرد یا تنها به معرفی و عرضه تلفن هوشمند 4G بسنده می‌کند.

گفته می‌شود برند آنر با جدا شدن از هواوی در شرایط بهتری به سر می‌برد و سران این شرکت توانسته‌اند قطعات مورد نیاز برای محصولات جدیدشان را تأمین کنند. بااین‌حال باید تا انتهای سه‌ماهه اول ۲۰۲۱ و انتشار گزارش‌های مالی شرکت‌ها صبر کرد تا امکان بررسی عملکرد دو شرکت در بازار گوشی هوشمند مهیا شود.
 
کد مطلب : ۲۷۵۷۴۲
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما