۰
در نشست بررسی شیوه مطلوب حمایت از کسب و کارهای خرد و خانگی مطرح شد

رییس مجلس: پلتفرم‌ها فاصله کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ را کم کرده‌اند

تاریخ انتشار
سه شنبه ۱۷ فروردين ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۲
رییس مجلس: پلتفرم‌ها فاصله کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ را کم کرده‌اند
رییس مجلس: پلتفرم‌ها فاصله کسب‌وکارهای کوچک و بزرگ را کم کرده‌اند

آی‌تی‌من-  محمدباقر قالیباف که در نشست ارائه شیوه مطلوب حمایت از کسب و کارهای خرد و خانگی با تاکید بر شعار سال و در جمع کارشناسان، متخصصان و روسای کمیسیون‌های اقتصادی مجلس سخن می‌گفت، تصریح کرد: زنجیره اقدامات حمایتی از کسب و کارهای خرد در مجلس و در فضای اقتصادی متفاوت از یکدیگر و در عین حال به یکدیگر وابسته است. زنجیره تولید، ترویج، بازاریابی و مصرف باید به نحوی باشد که حمایت‌های هدفمند و اصولی صورت گیرد.

وی افزود: حمایت‌ها از کسب و کارهای خانگی باید مقید به زمان و مشروط به رشد باشد و اگر این اتفاق نیفتد، تجربه‌های تلخی که در صنعت خودرو و فولاد اتفاق افتاد و شاهد آن بودیم که حمایت‌های بدون ضابطه و بی بازده رخ داد، تکرار می‌شود و رانت ایجاد خواهد شد. همچنین باید مراقبت کرد تا سوداگری‌ها و کسب‌های بی زحمت و بدون پرداخت مالیات ایجاد نشود. رئیس قوه مقننه تاکید کرد: ما باید بدانیم که در شرایطی هستیم که منابع محدودی را در اختیار داریم و راهبرد خود را توسعه مبتنی بر این محدودیت‌ها قرار دهیم. این محدودیت‌ها، محدودیت‌هایی است که برخی مسائل نظیر تحریم و کرونا ایجاد کرده و متاسفانه برخی مسائل نظیر خودتحریمی‌هایی که نظام اجرایی و اداری به ما تحمیل می‌کند، یکی ازمشکلاتی است که با آن مواجه هستیم و حتی اگر مساله تحریم حل شود باید ببینیم با خود تحریمی نظام اداری و اجرایی چه می‌شود کرد. 

وی خطاب به کارشناسان، متخصصان و مدیران حاضر در این نشست گفت: زنجیره اقداماتی که در قوه مقننه و سایر قوا باید انجام شود، با اقدامات صورت گرفته در فضای کسب و کار متفاوت است و من از شما درخواست می‌کنم که به ما کمک کنید و بگویید که در این مسیر چه اقداماتی می‌توانیم انجام دهیم. ما در 5 تا 6 سال گذشته قوانین کافی در عرصه حمایت از کسب و کار و تولید به تصویب رسانده‌ایم که اگر بتوانیم با نظارت مطلوب آنها را به درستی اجرا کنیم، کفایت می‌کند.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان اینکه پلتفرم‌ها در کسب و کارهای خرد و خانگی، عرصه جدیدی را پیش روی این کسب و کارها قرار داده است، گفت: این روش کسب و کار، رفته رفته فاصله کسب و کار خرد و کوچک و بزرگ را کم می‌کند و این تجربه را ما در پلیس+10 و در نیروی انتظامی ‌داشتیم و شاهد این بودیم که چند برابر شاغلان فعال در نیروی انتظامی ‌در بستر پلتفرم‌ها مشغول کار شدند و یک درآمد پایداری نیز برای نیروی انتظامی‌ایجاد شد.

قالیباف تصریح کرد: این کار در حوزه قانونگذاری نیز تاثیرات مثبتی داشت و تا پیش از آن قانونگذار تاکید داشت که تنها افسران می‌توانند جریمه صادر کنند، اما بعد از آن شاهد استفاده از فناوری‌های نوین نظیر استفاده از دوربین‌های نظارتی ترافیکی بودیم که تاثیرات فرهنگی نیز در جامعه داشت و امروز دیگر همه پلیس 110 و پلیس+10 را می‌شناسید، چرا که اثرات فرهنگی و تسهیل گری اش را در جامعه گذاشته است.
 
مرجع : خانه ملت
کد مطلب : ۲۷۵۹۸۹
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين