۰
مراقب لو رفتن اطلاعات‌تان باشید

8 اقدام ضروری قبل از فروش گوشی

تاریخ انتشار
يکشنبه ۳۰ خرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۳:۳۰
8 اقدام ضروری قبل از فروش گوشی
8 اقدام ضروری قبل از فروش گوشی

آی‌تی‌من- از آنجا که گوشی‌های هوشمند حالا به بخش مهمی از زندگی همه ما تبدیل شده، بر این اساس هر روز خیل عظیمی از اطلاعات را در این دستگاه‌ها ذخیره می‌کنیم که معمولا شامل اطلاعات خصوصی و مهم ما هستند. به این ترتیب هنگام فروش یا واگذاری گوشی لازم است همه این اطلاعات به شکل کامل از روی دستگاه حذف شوند و حریم خصوصی ما حفظ خواهد شد. 

سالانه حدود ۵۰ میلیون تن زباله الکترونیکی تولید می‌کنیم. 

این تعداد به دلیل افزایش مصرف، چرخه عمر کمتر محصول و تعمیرات کمتر وسایل الکتریکی و دور انداختن آن‌ها در حال افزایش است و بیشتر این زباله‌های الکترونیکی در محل دفن زباله سوزانده یا دفع می‌شوند. 

سال ۲۰۱۹، تنها ۱۷.۴ درصد از زباله‌های الکترونیکی بازیافت شد که ارزش این مواد ممکن است تا ۶۵ میلیارد دلار از ارزش بالقوه مواد اولیه باشد. 

به جای اینکه تلفن خود را در سطل آشغال بیندازید، می‌توانید آن را بازیافت کنید، بفروشید یا اهدا کنید. 

این بهترین کار برای محیط زیست است، اما مطمئن شوید که از حریم خصوصی شما نیز محافظت می‌شود.

قبل از شروع این فرآیند، با پیروی از چند توصیه برای کاربران آیفون و اندروید، از داده‌های خود نسخه پشتیبان تهیه کنید و قبل از حذف همه چیز از تلفن قدیمی، هرچیزی را که به آن در تلفن جدید احتیاج پیدا خواهید کرد را نگه دارید.

چندین مرحله وجود دارد که می‌توانید انجام دهید تا مطمئن شوید همه داده‌های شما از گوشی قدیمی پاک شده و غیرقابل دسترسی هستند:
 عکس‌ها و ویدیوها را به گوشی جدید منتقل کنید
مهم‌ترین اقدامی که انجام می‌دهید این است که از تصاویر و عکس‌ها گرفته تا هم اطلاعات شخصی‌تان را از گوشی قدیمی به گوشی جدید منتقل کنید که حالا برنامه‌ها و اپ‌های خاصی برای انتقال بی‌دردسر این اطلاعات وجود دارد. سپس به همه بخش‌هایی که ویدیوها روی آنها ذخیره می‌شوند سر بزنید و اگر چیزی باقی مانده بود آنها را حذف کنید.

 اطلاعات بانکی را حذف کنید
سپس به سراغ اطلاعات بانکی‌تان بروید و بعد از بستن‌همه اکانت‌ها و پاک کردن اطلاعاعت، حالا نوبت حذف اپلیکیشن‌های بانکی است که اطلاعات شما روی آنها ذخیره شده بود.

 اتصال بلوتوث دستگاه‌ها را قطع کنید
هرگونه اتصال بلوتوث را به ساعت‌ها، هدفون‌ها یا سایر دستگاه‌هایی که به تلفن خود متصل می‌کنید، قطع کنید.

 از کلیه خدمات خارج شوید
برای کاربران آیفون، این شامل iMessage و App Store است. همچنین باید آیفون خود را از حساب Apple خود نیز جدا کنید. بهتر است از سایر سرویس‌های مرتبط مانند فیسبوک یا توئیتر خارج شوید.

 رمزعبور‌ها را از مرورگر‌ها حذف کنید
اگر اطلاعات ورود به سیستم خود را در مرورگر‌های تلفن ذخیره می‌کنید، برای حذف این اطلاعات نیز کمی وقت بگذارید.

 حساب‌های خود را غیرفعال کنید
این بیشتر از مدل‌های اندرویدی برای تلفن‌های اپل صدق می‌کند. کاربران آیفون باید تلفن‌های خود را از حساب‌های iCloud و iTunes خارج کنند. Activation Lock را خاموش کرده و دستگاه‌های خود را از حساب Apple خود نیز جدا کنید. همچنین بهتر است قبل از تنظیم مجدد تلفن، از حساب Google خود خارج شوید.

داده‌های خود را با تنظیم مجدد کارخانه حذف کنید
این مرحله نشانگر‌های داده‌های شما را پاک می‌کند. برای گوشی‌های آیفون، به تنظیمات، سپس عمومی، سپس تنظیم مجدد مراجعه کنید، سپس پاک کردن همه محتوا را انتخاب کرده و برای تلفن‌های اندرویدی به تنظیمات، سپس حریم خصوصی، سپس تنظیم مجدد داده‌های کارخانه بروید، سپس تنظیم مجدد تلفن را انتخاب کنید.

 سیم کارت را از دستگاه خارج کنید
سیم کارت، اطلاعات مربوط به شما و تلفن همراه شما را شامل می‌شود، از جمله شماره تلفن‌ها، پیام‌های متنی، اطلاعات صورت‌حساب و استفاده از داده‌ها. هنگامی که تلفن خود را می‌فروشید، مالک جدید به سیم کارت خود احتیاج دارد؛ بنابراین هیچ دلیلی وجود ندارد که آن را در تلفن خود بگذارید.

در مرحله آخر نوبت به ریست کامل دستگاه می‌رسد که لازم است به بخش تنظیمات گوشی مراجعه کرده و گزینه‌ ریست فکتوری را انتخاب کنید تا دستگاه به حالت اولیه یا تنظیمات کارخانه برگردد و مطمئن شوید که گوشی شما حاوی هیچ کدام از اطلاعات مربوط به شما نیست.
 
کد مطلب : ۲۷۶۶۲۹
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين