۰

امکانات ویژه گوشی‌های هواوی از المپیک تا هشدار زلزله

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۳۳
امکانات ویژه گوشی‌های هواوی از المپیک تا هشدار زلزله
امکانات ویژه گوشی‌های هواوی از المپیک تا هشدار زلزله

 آی‌تی‌من- هر چهار سال یک بار ورزشکارانی از سراسر دنیا در کنار هم جمع شده و در رویدادی ویژه به نام المپیک شرکت می‎کنند. البته همان‌طور که می‎دانید، به دلیل گسترش ویروس کرونا در سراسر دنیا، این رویداد به جای برگزاری در سال 2020، با یک سال تأخیر در سال جاری در حال برگزاری است.

 اگر شما هم از جمله کاربرانی هستید که قصد دارند با رویداد المپیک همراه شده و از اخبار و اطلاعات آن به صورت لحظه‎ای باخبر شوند، می‎توانید در گوشی‎های هواوی یک راهکار بسیار ساده و البته کاربردی را دنبال کنید.

هواوی برای این منظور قابلیتی ویژه برای دنبال کردن بازی‌های المپیک توکیو در موتور جستجوی هوشمند Petal Search قرار داده است که در حال حاضر برای 50 زبان و در بیش از 170 کشور و منطقه، در دسترس کاربران قرار می‎گیرد. 

اپلیکیشن Petal Search از طریق فروشگاه AppGallery هواوی و سایر فروشگاه‌های نرم‌افزاری برای دانلود در دسترس است.
 با استفاده از این موتور جستجو می‎توانید از جدیدترین اخبار و بروزرسانی‎های این رویداد در صفحه خانگی Petal Search یا تب Petal Go مطلع شوید. 

در این نرم‌افزار می‎توانید به جستجو درباره رویدادی ویژه، ورزشکار مورد نظر یا تیم مورد علاقه خود بپردازید.

نحوه دسترسی به این اطلاعات در پتال سرچ، با لمس کردن میانبر Olympics در صفحه خانگی یا تب مربوط به آن امکان‌پذیر است. 

در این صفحه اطلاعات زیر نمایش داده می‎شوند:
= مسابقات: برای هر روز می‎توانید برنامه برگزاری رقابت‎ها یا رویدادها را مشاهده کنید.
= جدول مدال‎ها: برای نمایش ریز دریافت مدال توسط تیم‌‎ها و رشته‎ها
= مطالب توصیه شده و کاربردی: نکات جالب توجه یا ویدئوها و اخبارهای پیشنهادی 
= اخبار و ترندهای داغ مسابقات: اخبار و نکات خاص و حواشی بازی‎ها
برای مثال می‎توانید در بخش جستجو مشاهده کنید که تیم ایران چه مدال‎هایی کسب کرده یا زمان برگزاری رقابت‎های تیم والیبال ایران و نتایج آن را رصد کنید. حتی هواوی امکانی را فراهم کرده تا حقایق و تاریخچه‎ بسیاری از رویدادهای ویژه المپیک را بتوانید دنبال کنید.

در پایان باید گفت با مراجعه به اپلیکیشن پتال سرچ در گوشی‌های هواوی، هیچ مسابقه، خبر یا اتفاق جالبی از المپیک 2020 توکیو را از دست نخواهید داد.

 هشدار زلزله
همچنین هواوی با قابلیت «هشدار زلزله» امکانی را برای کاربران خود فراهم کرده تا به وسیله دریافت هشدار روی گوشی‌، از وقوع زلزله مطلع شده و بتوانند اقدامات ایمنی لازم را انجام دهند. در آخرین تغییرات، امکانات جالب دیگری نیز به این فناوری هواوی افزوده شده است.

رابط کاربری گوشی‌های هواوی همواره یکی از پر امکانات‌ترین رابط‌های کاربری در دنیای گوشی‌ها بوده است. 

این شرکت قابلیت جالبی برای گوشی‌های خود در نظر گرفته که می‌تواند با کاربرد بسیار مفید خود، راهکاری برای نجات جان کاربران باشد.

بنا بر گزارش کاربران چینی، این قابلیت در حال حاضر با نام Earthquake Warning و به صورت نوتیفیکیشن هشدار در اختیار کاربران گوشی‌های مجهز به سرویس‌های موبایلیHMS  هواوی، قرار گرفته است.

 این قابلیت در حال حاضر دو نوع هشدار را برای کاربران ارسال می‌کند که شامل سطح هشدار فاجعه‌بار و هشدار جهت آگاهی است.

همانطور که مشخص است این دو نوع هشدار برای دو سطح متفاوت از خطر بوده و متناسب با نوع داده‌های دریافت شده برای حادثه احتمالی، نوع اعلان هشدار برای کاربر نیز تغییر می‌کند. 

نوع هشدار به کاربر نیز از طریق پخش آلارم توسط دستگاه و نمایش نوتیفیکیشن‌‌ها خواهد بود. 

لازم به یادآوری است که هنگام وقوع زمین‌لرزه، شدت لرزش در منطقه حضور شما، تحت تأثیر فاصله از مرکز لرزه و شدت یا بزرگی آن است. 

هر چه به مرکز نزدیک‌تر بوده یا شدت وقوع بیشتر باشد، احساس و میزان تأثیر لرزش توسط شما بیشتر و متناسب با آن، شدت تخریب نیز افزایش پیدا خواهد کرد. 

با افزایش فاصله از مرکز زلزله نیز تخریب به تدریج کاهش می‌یابد.

این سیستم هواوی بر اساس کانون زلزله، شدت تخمینی و سطح هشدار، داده‌های هشدار را برای تجهیزات آن منطقه (با در نظر گرفتن فواصل) صادر می‌کند.

به بیان دیگر، در مناطقی که لرزش ضعیف است، فقط یک پیام اطلاع‌رسانی توسط کاربر دریافت می‌شود تا آماده اقدامات ایمنی باشند. 

در صورت احتمال وقوع زمین‌لرزه شدیدتر، هشدار نیز جدی‌‌تر و مشخص‌تر خواهد بود و تلاش می‌شود تا به هر طریقی، شدت بالای حادثه را به اطلاع کاربر برساند.

علاوه بر این، قابلیت «هشدار زلزله» در گوشی‌های هواوی، اطلاعات اضطراری و اقدامات پزشکی لازم را نیز در مواقع بحرانی در اختیار کاربر قرار می‌دهد. این قابلیت گوشی‌های HMS هواوی در حال حاضر در چین فعال بوده و انتظار می‌رود در آینده برای کاربران سایر مناطق نیز در دسترس قرار بگیرد.

 
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۷۶۸۸۴
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما