۰

رونمایی از پروژۀ شهر هوشمند ایرانسل در شیراز

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۶ مرداد ۱۴۰۰ ساعت ۱۲:۴۰
رونمایی از پروژۀ شهر هوشمند ایرانسل در شیراز
رونمایی از پروژۀ شهر هوشمند ایرانسل در شیراز

آی‌تی‌من-  آیین رونمایی از پروژه‌های «شیراز هوشمند» برای هوشمندسازی شهر شیراز، از جمله پروژۀ فیبرنوری ایرانسل در این شهر در محوطۀ باز باغ جهان‌نمای شیراز برگزار شد.

مدیرعامل ایرانسل در این آیین، نگاه عمیق نهادهای اجرایی و شهری شیراز به هوشمندسازی شهر و ایجاد زیرساخت‌های لازم را موجب خوشحالی و تقدیر دانست و گفت: شرکت ایرانسل، به سهم خود تلاش می‌کند تا در توسعۀ زیرساخت‌های لازم برای ارتقای سطح خدمات، از جمله خدمات شهری، مشارکت فعال داشته باشد.

وی افزود: ایرانسل تا به حال بیش از ۲۰۰۰ میلیارد تومان در استان فارس سرمایه‌گذاری داشته که نزدیک به ۸۰۰ میلیارد تومان آن در شهر شیراز بوده است.
عباسی‌آرند با بیان اینکه استان فارس و کلان‌شهر شیراز از اهمیت ویژه‌ای نزد ایرانسل برخوردار است، گفت: پیرو انعقاد تفاهم‌نامۀ هوشمندسازی شهری بین ایرانسل و شهرداری شیراز، پروژۀ فیبرنوری ایرانسل در شیراز که طی دو سال اخیر، با استانداردهای بین‌المللی و کیفیت مطلوب اجرا شده، حدود ۲۵۰ کیلومتر طراحی دارد و در فاز نخست، بیش از ۱۸۰ کیلومتر آن آمادۀ بهره‌برداری است.
وی شبکۀ فیبرنوری را بهترین و امن‌ترین شیوۀ انتقال دیتا در دنیا دانست و گفت: همۀ شهرهای موفق در عرصه هوشمندسازی، دارای شبکۀ قوی فیبرنوری هستند و خدمات مورد نیاز شهروندان را در مقیاس وسیعی ارایه می‌کنند.

مدیرعامل ایرانسل به راه‌اندازی سایت نسل پنج ایرانسل در شهر شیراز پرداخت و گفت: این در حالی است که بیشتر دستگاه‌های تلفن همراه موجود، هنوز در نسل چهارم هستند و دنیا رفته رفته به سوی فناوری‌های نوین حرکت می‌کند. بخش عمده‌ای از خدمات هوشمندسازی، به وسیلۀ فیبرنوری و در شبکۀ نسل پنجم ارایه می‌شود و شهری که از این دستاورد محروم باشد، نمی‌تواند خدمات نوین را به شهروندانش عرضه کند.

پنجمین سایت 5G ایران و ایرانسل، سوم اسفند ماه ۱۳۹۹، با حضور معاون وزیر و رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی (رگولاتوری) و استاندار فارس، در محوطه باز شهرداری شیراز افتتاح شده و در اختیار مردم این شهر قرار گرفت. شیراز پس از تهران، دومین شهر ایران بود که توسط ایرانسل، نخستین ارایه‌دهندۀ 5G در ایران، صاحب فناوری نسل پنج تلفن‌همراه شد.

در این مراسم، همچنین رییس شورای شهر شیراز، با تقدیر از اقدامات انجام شده، اظهار داشت: باید اذعان کرد که شرایط نسبت به دوره‌های پیشین بسیار تغییر کرده و به همین دلیل لاجرم باید از هرکس که در این دوران در شهرداری خدمت می‌کند قدردانی کرد و من به نمایندگی از مردم شیراز از مدیران سپاسگزارم و امیدوارم در شورا و شهرداری ششم نیز شاهد روند مطلوب خدمت‌رسانی به مردم باشیم.

شهردار شیراز نیز در این مراسم، با تقدیر از همکاری گستردۀ ایرانسل در زمینۀ سرمایه‌گذاری در هوشمندسازی شهری، گفت: حرکت در جهت هوشمندسازی، حرکت در جهت ارتقای کیفیت زندگی مردم است و معتقدم که هوشمندسازی، موجب ایجاد نظامی‌کارآمد و حفظ کرامت انسانی می‌شود.

لیلا دودمان، رییس کمیسیون هوشمندسازی و فناوری‌اطلاعات شورای اسلامی‌شهر شیراز نیز در این مراسم، با بیان بهره‌برداری از پروژۀ فیبرنوری با مشارکت ایرانسل، گفت: این روند، رویکردی نوین در مدیریت شهری به‌شمار می‌رود که به‌صورت مستمر به آن نیاز است و باید موضوع ارتقای آن نیز دنبال شود.

همچنین در دیدار بهزاد پرنيان شهردار شهر صدرای شیراز با بیژن عباسی‌‎آرند در ساختمان ایرانسل در شیراز، قرارداد اجرای پروژۀ فیبرنوری ایرانسل در شهر صدرا، امضا شد.

ایرانسل، اولین و بزرگترین اپراتور دیجیتال ایران، تاکنون توانسته است پروژه‌های متعدد مرتبط با فیبرنوری و توسعۀ خدمات شهر هوشمند را علاوه بر شیراز، در شهرهای تهران، مشهد، اهواز، انزلی، آمل، اراک، ارومیه، کرج، سنندج، قزوین، خرم‌آباد، زنجان، اردبیل، ساری، بوشهر، دزفول و اندیمشک نیز طراحی و یا اجرا کند.
 
مرجع : ایرانسل
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۷۶۸۸۶
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما