۰

ابهام در رفع مشکلات اپلیکیشن شاد ۳

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۷ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۰۲
ابهام در رفع مشکلات اپلیکیشن شاد ۳
ابهام در رفع مشکلات اپلیکیشن شاد ۳

آی‌تی‌من-  از آنجایی که همه گیری کرونا به سرعت پیش رفت و از سوی دیگر آموزش‌های حضوری جای خود را به آموزش‌های مجازی داد؛ اپلیکیشن شاد به ابتکار آموزش و پرورش روی کار آمد.

بستری مجازی که به دلایل مختلفی مانند نبود زیر ساخت‌های مناسب برای بهبود و تسریع آموزش مجازی دانش‌آموزان را دچار مشکلاتی کرد که همین امر موجب شد تا استقبال از این بستر مجازی به میزانی که برای آن متصور شده بودند به کار گرفته نشود، اما توسعه این شبکه موجب شد تا فعالیت این اپلیکیشن آموزشی مخاطبان بیشتری جذب کند.

در ابتدای امر خانواده‌ها، دانش‌آموزان و معلمان با مشکلاتی در این سامانه مواجه بودند و همین مشکلات باعث کند شدن روند تدریس یا بروز مشکلاتی از این قبیل برای معلمان و دانش‌آموزان شد. خوشبختانه با پیشرفت اپلیکیشن شاد در سال جاری و همچنین اصلاحاتی که در نسخه جدید این اپلیکیشن ایجاد شد و هم اکنون نیز با رونمایی از  نسخه جدید اپلیکیشن شاد ۳ با زیر ساخت‌های طراحی شده و دقیق، تصور می‌شود در سال تجصیلی جدید دانش‌آموزان و معلمان با مشکلی در خصوص تدریس و تحصیل مجازی رو به رو نخواهند شد. به گفته سرپرست وزارت آموزش و پرورش در نسخه جدید شبکه شاد، داشبوردهایی در اختیار مدیران قرار داده شده که می‌توانند یک نظارت دقیق‌تر و بهتر در مدارس و کلاس داشته باشند و امکان اضافه شدن به تعداد مکالمات و برنامه صوتی که سرعت معلم را بالا برده است ایجاد شده است.
همپنین به گفته او بهبود عملکرد حضور و غیاب دانش‌آموزان، ارتقای ارزشیابی‌ها و برگزاری آزمون‌های معتبر و روایی و استانداردهای بهتر، طراحی جدید سامانه شاد است که می‌تواند به ماندگاری و حضور دانش‌آموزان کمک کند.

حبیبی با بیان اینکه در فضای سیدا باگ طبیعی است و باید در اسرع وقت آن را حل کنیم، به مشکلات تشکیل کلاس‌ها در شاد هم پرداخت و گفت: با رونمایی از نسخه جدید شاد و شروع سال تحصیلی جدید که از سوم مهر آغاز می‌شود تمام اطلاعات دانش‌آموزان به شاد منتقل می‌شود و از بابت احراز هویت نگرانی وجود ندارد.

به گفته مدیرکل دفتر فناوری اطلاعات آموزش و پرورش سعی شده است تا از چالش‌های سال قبل جلوگیری شود، بر این اساس تمام امکانات لازم در اختیار مدیر مدرسه و معلم قرار داده می‌شود و اگر کلاس بندی و انتقال اطلاعات دانش‌آموزان به شاد منتقل نشد، مدیر مدرسه می‌تواند گروه درسی تشکیل داده، معلم و دانش‌آموزان را به شاد اضافه کند.

او در پاسخ به اینکه آیا اپلیکشن مربوط به نسخه iOS شاد آماده بهره برداری است یا خیر، گفت: برای ارایه نسخه iOS قابلیت ایجاد نشده است و توصیه به افراد این است که از نسخه تحت وب شاد استفاده کنند.

با توجه به اظهارات مدیر کل دفتر فناوری اطلاعات آموزش و پرورش مبنی بر انتقال اطلاعات دانش‌آموزان بر روی سیستم شاد ۳ و رفع باگ‌های این اپلیکیشن از سوم مهرماه و همچنین با توجه به بازگشایی مدارس و اهمیت احراز هویت و انتقال اطلاعات دانش‌آموزان به اپلیکیشن جدید همچنان خانواده‌ها و معلمان درگیر این انتقال اطلاعات هستند و از باگ‌های اپلیکیشن جدید اظهار نارضایتی می‌کنند از مسوولان مربوطه انتظار می‌رود با بررسی و پیگیری سریع‌تر و دقیق‌تر در راستای رفع تمام ایرادات چه مشکلات زیر ساختی و چه مسائل مربوط به احراز هویت دانش‌آموزان در این اپلیکیشن اقدامات فوری انجام دهند تا مجازی شدن آموزش در مسیر سریع و درست خود قرار بگیرد.
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۷۷۲۶۴
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين