۰
رییس کمیته دیوان محاسبات مجلس:

توسعه زیرساخت‌های ارتباطی نیازمند اصلاح تعرفه‌ها است

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۱ مهر ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۱۴
توسعه زیرساخت‌های ارتباطی نیازمند اصلاح تعرفه‌ها است
توسعه زیرساخت‌های ارتباطی نیازمند اصلاح تعرفه‌ها است

آی‌تی‌من- علیرضا شهبازی نماینده مردم نهاوند با اعلام اینکه وضعیت اتصال مخابراتی کشور شرایط خوبی ندارد گفت: معتقدم تعرفه‌های مخابراتی باید به گونه ای اصلاح شود تا مجموعه مخابرات بتواند زیر ساخت‌های ارتباطی کشور را توسعه دهد و در خدمت رسانی به مردم بهتر عمل کند.

وی تاکید کرد: وقتی که برخی مردم در تهیه ملزومات اتصال به اینترنت و ... مشکل دارند باید امکاناتی فراهم شود تا مردم مناطق روستایی و محروم کشور نیز بتوانند تجهیزات لازم برای اتصال به اینترنت را تهیه کنند و یا باید این امکانات را با قیمت مناسب در اختیار این مناطق قرار گیرد.

رییس کمیته دیوان محاسبات مجلس شورای اسلامی‌گفت: برای توسعه مجموعه مخابرات کشور اصلاح تعرفه‌های مخابراتی ضروری است.

وی با تاکید بر ضرورت تجدیدنظر در تعرفه‌ها گفت: باید طوری عمل کنیم که مجموعه مدیریت مخابرات هم توان توسعه زیرساخت‌ها را داشته باشد یعنی در یک حرکت متقابل ما با تجدیدنظر در تعرفه‌ها به مجموعه ارتباطات و مخابرات کمک کنیم و آنها هم در مسیر تهیه و توسعه زیرساخت‌ها بهتر به وظایفشان عمل کنند. در ادامه برنامه مجید سلطانی مدیرعامل شرکت مخابرات در رادیو فرهنگ نیز گفت: ملزومات اتصال به اینترنت با قیمت مناسب در اختیار مناطق محروم قرارگیرد و با توجه به هزینه‌های سنگین توسعه زیرساخت دولت در این بخش باید حمایت کننده باشد.

وی با بیان وضعیت درآمدی و سرمایه گزاری شرکت متبوعش گفت: اپراتورها در دنیا باید ۲۶ درصد از درآمد خود را به بخش توسعه زیر ساختی اختصاص دهند و از ۱۲ سال پیش که شرکت مخابرات کشور خصوصی شده باعث شد سیاست‌ها به گونه ای رقم بخورد که درآمدهای شرکت مخابرات محدود شود به طوری که جلوی چیزی حدود ۲۰ تا ۳۰ هزار میلیارد تومان از درآمدهای شرکت مخابرات گرفته شد و علیرغم همه فشارها؛ در پی رشد هزینه‌ها و افزایش نرخ ارز، با این حال شرکت مخابرات در جای‌جای کشور توسعه خوبی در شبکه خودش ایجاد کرده است و سرمایه‌گذاری متنابهی هم در بخش ثابت و هم در بخش همراه داشته است.مدیرعامل شرکت مخابرات با بیان اینکه برای سرمایه‌گذاری در دنیا، هر شرکتی به نیاز سرمایه دارد گفت: شرکت مخابرات علیرغم تحت فشار بودن به دلیل نوسانات ارزی و....،توسعه خوبی در کشور انجام داده است اما در کشور‌های دیگر در بخش توسعه زیر ساخت به دلیل هزینه‌های سنگینی که دارد دولت‌ها به شرکت‌های خصوصی کمک می‌کنند و اعتبار ویژه برای این شرکت‌ها جهت توسعه زیر ساخت‌ها در نظر می‌گیرند که این موضوع در کشور ما نیز باید مورد توجه قرار گیرد.

مدیر عامل مخابرات ایران افزود: علی‌رغم فشارها و محدودیت‌ها، شرکت مخابرات در سراسر کشور توسعه خوبی در شبکه خودش ایجاد کرده است.

سلطانی همچنین توسعه درون استانی را وظیفه شرکت مخابرات عنوان کرد و گفت: در حال حاضر سعی کردیم که شبکه اینترنت پرسرعت را به روز و حتی بومی‌کنیم به طور مثال در استان تهران بحث شبکه‌های فیبر نوری، شبکه دیتا و صوت توسعه پیدا کرده است اما برای رسیدن به نقطه ایده‌آل نیازمند سرمایه‌گذاری سنگین در این حوزه هستیم و فعلاً درآمد ما به گونه‌ای است که به تنهایی نمی‌توانیم این بار را به دوش بکشیم.

وی همچنین نگاه تحولی و جهشی به توسعه زیرساخت، عزم جدی و همگانی همه منابع (دولت، مجلس ، شرکت مخابرات) برای جهش وضعیت زیرساخت‌ها و کمک اعتباری به شرکت مخابرات را برای توسعه زیرساخت‌ها در این بخش ضروری دانست.
کد مطلب : ۲۷۷۳۶۲
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين