۰

قدردانی وزیر ارتباطات از جوانگرایی در همراه‌اول

تاریخ انتشار
دوشنبه ۱۷ آبان ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۸
قدردانی وزیر ارتباطات از جوانگرایی  در همراه‌اول
قدردانی وزیر ارتباطات از جوانگرایی در همراه‌اول

آی‌تی‌من-  عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دیروز به همراه جمعی معاونان و مدیران سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی و شرکت ارتباطات زیرساخت ایران، ضمن بازدید از «مرکز مانیتورینگ پلتفرم‌های دیجیتال همراه اول» که با همراهی مهدی اخوان بهابادی، مدیرعامل همراه اول و معاونان و مدیران اپراتور اول تلفن همراه صورت گرفت، در جریان آخرین اقدامات و دستاوردهای فنی نخستین و بزرگترین اپراتور تلفن همراه کشور قرار گرفتند.

اخوان بهابادی در این مراسم بازدید با بیان گسترش ظرفیت‌های زیرساختی و ارتباطی همراه اول همپای نیاز جامعه، به تشریح وضعیت توسعه بسترها و پلتفرم‌های دیجیتالی مانند روبیکا، شاد، ذره بین و... نیز پرداخت که میزان قابل توجهی از نیاز کاربران داخلی را همپای پلتفرم‌های بین المللی پاسخگو بوده است.

مدیرعامل همراه اول همچنین این سکوهای دیجیتال را که تماما با اتکا به دانش و تخصص مهندسان ایرانی توسعه یافته است، امری مبارک در راستای اشتغالزایی عنوان کرد که در شرایط حساس و اعمال نگاه‌های قهرآمیز توسط متخاصمان، می‌تواند راهی جایگزین برای حراست از ظرفیت‌های دیجیتال کشور باشد.

وی با تأکید بر افزایش قابل توجه شیب ترافیک پهنای باند داخلی نسبت به بین الملل گفت: این موضوع ناشی از توسعه همین سکوهای دیجیتال است که نیاز مردم را پاسخگو بوده است.

اخوان بهابادی در ادامه نگاهی به وضعیت آماری پلتفرم شاد به عنوان «بزرگترین اپلیکیشن تعاملی کشور» داشت و گفت: به عنوان مثال این پلتفرم بیش از 26 میلیون نصب و 10 میلیون کاربر فعال روزانه دارد. عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات هم در ادامه این مراسم با تقدیر از همراه اول که با بها دادن به جوانان، فضا را برای تحول دیجیتال فراهم کرده است، اظهار کرد: امروز فرصتی شد تا با جوانان متخصص و پر انرژی که در کنار دکتر اخوان برای حل مشکلات و پاسخ به نیازهای مردم با ابزارهای فناورانه جمع شده اند، آشنا شویم. وی ادامه داد: حرکت خوب و رو به رشدی به واسطه همین طلیعه‌ها در حوزه موتور جستجو و پیام رسان بومی‌صورت گرفته است. وزیر ارتباطات با بیان 2 راهبرد کلیدی این وزارتخانه در 4 سال پیش رو، گفت: اولی توسعه دسترسی به شبکه پرسرعت داخلی تا دورترین نقاط کشور است که یکی از راهکارهای آن ایجاد توازن بین بخش فیکس و موبایل است؛ متأسفانه تاکنون مسیر ریل گذاری توسعه به سمت موبایل بوده و همین منجر به تحمیل فشار روی شبکه موبایل شده است.

زارع پور گفت: سهامدار همراه اول که شرکت مخابرات ایران است، می‌تواند نقش مؤثری در توسعه بستر ثابت داشته باشد.

وی توسعه سرویس و خدمات را راهبرد دیگر دانست و گفت: درصدد هستیم تا در این 4 سال، نیازمندی‌های مردم که از جنس سرویس هستند را برطرف کنیم؛ در این راستا ارایه پنجره‌های واحد ملی و دستگاهی باید صورت گیرد.

وزیر ارتباطات همچنین خبر از راه‌اندازی اپراتورهای حوزه خدمات داد که می‌توانند خروجی اکوسیستم را به سمت خدمت به مردم ببرند و صدها شرکت کوچک را با خود همراه سازند.
 
مرجع : ارتباطات سیار
کد مطلب : ۲۷۷۵۱۳
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين