۰
با صدور پیامی به مناسبت سالروز تاسیس سازمان تنظیم مقررات:

وزیر ارتباطات وظایف رگولاتوری را تشریح کرد

تاریخ انتشار
شنبه ۲۰ آذر ۱۴۰۰ ساعت ۱۰:۲۶
وزیر ارتباطات وظایف رگولاتوری را تشریح کرد
وزیر ارتباطات وظایف رگولاتوری را تشریح کرد

آی‌تی‌من-  عیسی زارع‌پور با صدور پیامی به مناسبت سالروز تاسیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، پیامی صادر کرد.

در پیام وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات آمده است: «سالروز تاسیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، فرصتی برای قدردانی از همکاران ارزشمند و پرتلاشم در یکی از مهمترین حلقه‌های سیاستگذاری، برنامه ریزی و تنظیم گری در زیست بوم پویای فناوری اطلاعات و ارتباطات است.

در طول نزدیک به دو دهه، پیشرفت زیرساخت‌های ارتباطی، فناوری‌های نوین و توسعه شکل تازه از کسب و کار و نیازها و انتظارات کاربران، سطح پیچیده‌ای از تنظیم‌گری را پدید آورده است. همه گیری بیماری کرونا در ۲سال اخیر، اهمیت توسعه زیرساخت‌های پهن باند را بیش از پیش آشکار کرده است. چنانکه در کنار بخش بهداشت و درمان، هیچ زیرساختی به اندازه زیرساخت‌های ارتباطی، در این سال‌ها حایز حساسیت و توجه نزد مردم و سیاستگذاران نبوده است.

توسعه عادلانه دسترسی همه مردم عزیز ایران در اقصی نقاط کشور به خدمات پرسرعت و با کیفیت ثابت و سیار توام با تحریک تقاضا برای خدمات دیجیتال بومی در کنار حمایت از طیف متنوع صاحبان کسب و کارها اعم از سرمایه‌گذاران کلان یا کارآفرینان  نوپا به دلیل شتاب تحولات و فراگیری دامنه خدمات، تنظیم‌گری در این زیست بوم را به یکی از دشوارترین وظایف حاکمیتی بدل کرده است.

مطالعات کارشناسی مداوم در مورد چالش‌های فراگیری چون نظام تعرفه‌گذاری اینترنت، برنامه‌ریزی برای افزایش جذابیت سرمایه‌گذاری در زیرساخت‌های نوین به ویژه مبتنی بر فیبرنوری و نسل‌های نوین شبکه‌های ارتباطات سیار در کنار تقویت رقابت در تمامی لایه‌های شبکه ملی اطلاعات، مشارکت در توسعه زیست بوم خدمات دیجیتال و تنظیم‌گری در حوزه فناوری اطلاعات، تعامل بهینه با رگولاتورهای موجود در بخش‌های دیگر حاکمیت، بهبود روش‌های پایش خدمات ارایه شده به تمامی کاربران و نزدیک شدن نتایج پایش به میزان ارزیابی کاربران از وضعیت این خدمات (QoE)، همچنین نوآوری در ابزارها و فناوری‌های تنظیم‌گری و افزایش ضمانت اجرایی اعمال مقررات از جمله وظایف کلیدی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در سال‌های پیش روی است.

سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در چارچوب این ماموریت‌ها باید بیش از گذشته برتوان و خرد جمعی عموم ذینفعان و توانمندسازی منابع انسانی ارزشمند درونی و بیرونی آن تاکید کند و سند تحول سازمان را در کوتاه‌ترین زمان ممکن تدوین و در دسترس عموم ذینفعان قرار دهد.

البته سایر بخش‌های مرتبط با ماموریت‌های جدید سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی نیز باید نقش خود را در تحقق اهداف این سازمان از طریق حداکثرسازی میزان مشارکت تشکل‌های تخصصی در فرآیند تصمیم سازی ایفا کنند.

اینجانب به عنوان مسوول سیاست‌گذاری حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در دولت سیزدهم تمامی تلاش خود را برای تحقق اهداف سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی به کار خواهم بست. پشتیبانی کامل و قاطع از جایگاه و تصمیمات کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات و اقدامات آن سازمان به عنوان بازوی اجرایی کمیسیون، ایجاد یک فضای باثبات برای سرمایه‌گذاران و فعالان کسب وکار و جذب منابع سرمایه‌ای لازم برای اقتصادی کردن توسعه زیرساخت‌های پهن باند ثابت در مناطق کمتر توسعه یافته از جمله سیاست‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال‌های پیش روی خواهد بود.

پیشاپیش از کوشش مسوولانه و همراهی یکایک شما در طی این مسیر دشوار قدردانی کرده و  امیدوارم در کنار سایر ارکان و اعضای خانواده بزرگ فناوری اطلاعات و ارتباطات برای سربلندی ایرانیان و  توسعه ایران، گام‌های موثرتری برداریم.     
کد مطلب : ۲۷۷۷۵۸
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما