۰

موضع جدید آمریکا درباره دلار دیجیتالی

تاریخ انتشار
دوشنبه ۴ بهمن ۱۴۰۰ ساعت ۱۵:۰۰
موضع جدید آمریکا درباره دلار دیجیتالی
موضع جدید آمریکا درباره دلار دیجیتالی

آی‌تی‌من-  پژوهش مذکور مزایای احتمالی و معایب ارزهای دیجیتال را بررسی کرده و خواهان اظهار نظر عموم مردم در این زمینه شده است. با توجه به محتوای گزارش به نظر نمی‌رسد فدرال رزرو آمریکا در آینده نزدیک دلار دیجیتال صادر کند.

فدرال رزرو هشدار داده بازار رمزارزها به شدت متلاطم است و انرژی زیادی مصرف می‌کند. علاوه بر آن تراکنش‌های آن محدودیت‌های زیادی دارد.

علاوه بر آن فدرال رزرو معتقد است پول دیجیتال پرداخت‌های برون مرزی را تقویت و از نقش دلار آمریکا در عرصه جهانی محافظت می‌کند.

با این وجود در این گزارش به دولت‌ها هشدار داده شده نقدینگی دیجیتال رسمی‌نیازمند تغییرات احتمالی در دنیای مالی است. همچنین برای گسترش رمزارز باید حریم خصوصی را حفظ کرد و از جرائمی‌مانند کلاهبرداری جلوگیری کرد. فدرال رزرو امکان قابلیت آفلاین برای فعال سازی تراکنش‌ها در زمان عدم دسترسی به اینترنت مانند هنگام وقوع بلایای طبیعی مطرح را نیز کرده است. این سازمان دولتی آمریکا تاکید دارد گزارش مذکور نخستین گام در بررسی احتمال عرضه یک رمز ارز توسط بانک مرکزی است و عموم مردم تا ۲۰ مه ‌۲۰۲۲ فرصت دارند بازخوردهایشان از آن را ثبت کنند. 
 
مرجع : مهر
کد مطلب : ۲۷۸۱۱۵
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين