۰

چطور گوشی را دوربین مدار بسته کنیم

تاریخ انتشار
يکشنبه ۸ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۱۷
چطور گوشی را دوربین مدار بسته کنیم
چطور گوشی را دوربین مدار بسته کنیم

آی‌تی‌من- بسیاری از ما تعداد زیادی گوشی‌های هوشمند اندرویدی و آیفون‌های قدیمی‌در کشوهای خانه داریم که در حال حاضر هیچ استفاده‌ای ندارد و باید دور انداخته شوند. 

حتی اگر قصد فروش تلفن‌های همراه قدیمی‌را داشته باشید، احتمالاً هیچکس در ازای مدل‌های بسیار قدیمی‌پول چندانی به شما نمی‌پردازد. اما ترفندی که بسیاری از افراد از آن بی‌خبر هستند، امکان تبدیل گوشی‌های قدیمی‌به دوربین مداربسته است.

اگر دقیق‌تر نگاه کنید، تلفن‌های همراه مدرن از دوربین‌های قوی برخوردار هستند و به اینترنت نیز متصل می‌شوند. بنابراین، تبدیل گوشی‌های قدیمی‌به دوربین مداربسته وایرلس خیلی دور از ذهن نیست و احتمالا با به‌کارگیری چند ترفند انجام می‌شود .با تبدیل گوشی هوشمندتان به دوربین مداربسته وایرلس می‌توانید ساعت‌ها از آن استفاده کنید و نگران پرداخت هزینه یک دوربین امنیتی واقعی نباشید. 

با این حال، تبدیل گوشی‌های قدیمی ‌به دوربین مداربسته بسیار ساده است و در چند مرحله انجام می‌شود.

 مرحله اول: برنامه AlfredCamera را دانلود کنید
AlfredCamera برنامه‌ای رایگان و کارآمد برای تبدیل گوشی‌های قدیمی‌به دوربین مداربسته است و برای هر دو پلتفرم iOS و اندروید در دسترس است. برنامه را هم روی گوشی در حال استفاده‌تان، که به‌عنوان ناظر از آن استفاده خواهید کرد، و هم روی گوشی قدیمی‌که به‌عنوان دوربین استفاده خواهد شدصب کنید.

 مرحله دوم: برنامه را در هر دو گوشی اجرا کنید
پس از اینکه برنامه را برای اولین بار نصب کردید، می‌توانید با استفاده از ایمیل‌تان یک حساب کاربری بسازید یا با استفاده از حساب گوگل یا اپل برنامه را اجرا کنید. پس از ورود به برنامه گوشی‌های ناظر و دوربین را انتخاب کنید.

امکان تغییر دستگاه‌های ناظر و دوربین با استفاده از گزینه pulldown در گوشه سمت چپ بالای صفحه وجود دارد. حتی اگر زمانی گوشی فعلی‌تان قدیمی‌شود می‌توانید آن را به یک دوربین امنیتی دیگر تبدیل کنید.

پس از ورود و اجرای برنامه Alfredcamera، دوربین گوشی که به‌عنوان دوربین امنیتی استفاده خواهد شد از شما برای استریم تصاویر در حال ضبط مجوز می‌خواهد. پس از تأیید مجوز، گوشی را در نقطه‌ای که می‌خواهید روی آن نظارت داشته باشید قرار دهید.

سپس، از طریق دوربین گوشی ناظر، برنامه Alfredcamera را اجرا کنید و روی گزینه Screensshot of the room کلیک کنید. خواهید دید که دوربین گوشی دیگر پخش تصاویر را آغاز خواهد کرد و مکان نصب دوربین تحت نظارت شما خواهد بود.

در قسمت پایین صفحه، گزینه talk وجود دارد، که امکان برقراری تماس دوطرفه بین دو گوشی را ارایه می‌دهد. همچنین، با استفاده از گزینه record می‌توانید تصاویر در حال پخش را ضبط کنید. قابلیت Motion Detection (تشخیص حرکت) که باید در گوشی‌ای که به‌عنوان دوربین استفاده می‌شود فعال شود، هرگونه فعالیت قابل توجه در اتاق را به گوشی ناظر هشدار خواهد داد. به‌علاوه، دوربین قادر خواهد بود که تصاویر و فعالیت‌های درون اتاق را برای بررسی نهایی توسط شما ضبط کند.

در سمت راست گزینه‌های talk و record، گزینه carat قرار دارد که به شما اجازه می‌دهد تسک‌هایی مانند چرخش تصویر، تعویض دوربین جلو و عقب، فعال کردن فلش دوربین برای روشن کردن اتاق و حتی روشن کردن دزدگیر برای ترساندن مزاحمان را انجام دهید. 

البته تمام اعمالی که به آن‌ها اشاره شد، از طریق دوربین ناظر انجام می‌شوند.

جالب است بدانید که امکان استفاده از PC به‌عنوان دوربین ناظر نیز وجود دارد. برای استفاده از کامپیوتر شخصی به‌عنوان دوربین ناظر، تنها لازم است که از طریق وب سایت اپلیکیشن وارد حساب کاربری‌تان شوید.
کد مطلب : ۲۷۸۳۷۳
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما