۰
وزیر ارتباطات:

سرعت اینترنت کشور ۳ سال دیگر صد برابر می‌شود

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۱۱ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۱:۴۹
سرعت اینترنت کشور ۳ سال  دیگر صد برابر می‌شود
سرعت اینترنت کشور ۳ سال دیگر صد برابر می‌شود

آی‌تی‌من-  روز دوشنبه ساختمان جدید دانشکده مهندسی هوافضا با حضور محمد مخبر، معاون اول رییس‌جمهور، عیسی زارع‌پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، سورنا ستاری، معاون علمی‌و فناوری رییس‌جمهور، علی‌اکبر صالحی، محمدرضا عارف و اعضای حقیقی هیات‌ امنای دانشگاه صنعتی شریف افتتاح شد.

عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در حاشیه مراسم افتتاح ساختمان جدید دانشکده مهندسی هوافضای دانشگاه صنعتی شریف و جلسه هیات امنای این دانشگاه از افزایش صدبرابری سرعت اینترنت در کشور خبر داد.

وی گفت: در حال انجام پروژه‌ فیبر نوری منازل و کسب و کارها (FTTH) هستیم و تا پایان دولت سیزدهم شاهد افزایش چشمگیر سرعت اینترنت در کشور خواهیم بود.

زارع‌پور افزود: در این پروژه وسعت جغرافیایی اهمیت زیادی دارد و کشورهایی با وسعت جغرافیایی مشابه ما، ده سال را صرف انجام چنین پروژه‌ای کرده‌اند. ما مصمم هستیم راهی که سایر کشورها ده ساله طی کرده‌اند را طی سه سال و نیم به پایان برسانیم و ۲۰ میلیون پورت فیبر نوری را در همه جای کشور راه‌اندازی کنیم.

وزیر ارتباطات گفت: استارت کار از دو هفته قبل زده شد، نیم میلیون پورت را افتتاح کردیم و سرعت‌های نزدیک به یک گیگابیت بر ثانیه را تست کردیم. برنامه اساسی و راهبردی ما راه اندازی شبکه پرسرعت و با کیفیت در کل کشور است و با اجرای این پروژه مردم اینترنت پرسرعت(صدبرابر سرعت فعلی اینترنت) را تجربه خواهند کرد.

بر اساس این گزارش محل جدید دانشکده مهندسی هوافضا در طبقات منفی ۲ تا ۳ ساختمان شهید ستاری مستقر است. این ساختمان در ۱۱ طبقه و زیربنای بالغ بر ۱۹۷۰۰ متر مربع واقع شده که محل استقرار دانشکده مهندسی هوافضا، معاونت پژوهش و فناوری مراکز نوآوری تخصصی دانشگاه است.
 
مرجع : دانشگاه شریف
کد مطلب : ۲۷۸۳۹۲
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما