۰

بایدن فرمان اجرایی دارایی‌های دیجیتال را امضا کرد

تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۲ اسفند ۱۴۰۰ ساعت ۱۴:۲۶
بایدن فرمان اجرایی دارایی‌های دیجیتال را امضا کرد
بایدن فرمان اجرایی دارایی‌های دیجیتال را امضا کرد

آی‌تی‌من-  در این بیانیه آمده است: افزایش دارایی‌های دیجیتال فرصتی برای تقویت رهبری آمریکا در سیستم مالی جهانی و در مرزهای فناوری است همچنین پیامدهای مهمی‌برای حمایت از مصرف‌کننده، ثبات مالی، امنیت ملی و خطرات آب‌وهوایی دارد.

در این بیانیه ذکر شده است که ایالات‌متحده باید رهبری فناوری در این فضای به سرعت در حال رشد را حفظ و از نوآوری حمایت کند و در عین حال خطرات برای مصرف‌کنندگان، مشاغل، سیستم مالی گسترده‌تر و آب‌وهوا را کاهش دهد.

به طور خاص، این دستور رویکرد دولت بایدن را به سمت مقابله با خطرات و استفاده از مزایای بالقوه دارایی‌های دیجیتال و فناوری زیربنایی آنها تشریح می‌کند.

این دستور شش حوزه کلیدی را شناسایی می‌کند که شامل حمایت از مصرف‌کنندگان و سرمایه‌گذاران، کاهش خطر دارایی غیرقانونی و امنیت ملی ناشی از سوءاستفاده و تقویت ایالات‌متحده در رهبری سیستم مالی جهانی و رقابت فنی و اقتصادی است.

در حالی که این دستور هیچ مقررات جدیدی را برای صنعت ارزهای دیجیتال مشخص نمی‌کند، به آژانس‌ها و بخش‌های فدرال دستور می‌دهد تا خطرات و مزایای ناشی از این فناوری را بررسی کنند همچنین از آژانس‌ها و بخش‌های فدرال مربوطه درخواست می‌کند تا گزارشی در مورد پذیرش ارز دیجیتال بانک مرکزی ایالات‌متحده ارائه کنند.

مجموع ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتالی در حال حاضر ۱.۸۰ تریلیون دلار برآورد می‌شود که این رقم نسبت به روز قبل ۱.۴۵ درصد بیشتر شده است.
 
مرجع : ايسنا
کد مطلب : ۲۷۸۴۷۵
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما