۱
۰

سانسور اخبار رسانه‌های روس در فیس‌بوک

تاریخ انتشار
شنبه ۲۰ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۲۳:۳۷
سانسور اخبار رسانه‌های روس در فیس‌بوک
سانسور اخبار رسانه‌های روس در فیس‌بوک

آی‌تی‌من- این شرکت افزوده فعالیت‌های بیشتری را انجام خواهد داد تا جلوی انتشار اخبار جنگ اوکراین توسط صفحات وابسته به دولت روسیه را بگیرد. فیس‌بوکتمامی مطالبی که از سوی رسانه‌های داخل روسیهمنتشر می‌شوند را اخبار غلط و دروغین نامیده است.

نیک کلگ رئیس امور جهانی متا که فیس‌بوک را اداره می‌کند، تصریح کرده: ما به طور دائمی‌در حال مرور و بررسی سیاست‌های خودمان بر مبنای شرایطدر حال تغییر هستیم و فعالانه گام‌های اضافیبرخواهیم داشت تا با انتشار اخبار غلط و دروغ که توسط صفحات دولتی روسی منتشر می‌شوند مقابله کنیم.

در عین حال فیس‌بوک هکرهای وابسته به روسیه را به تلاش برای هک کردن دهها حساب کاربری وابسته به نظامیان اوکراینی متهم کرده است. فیس‌بوک افزوده که حدود ۲۰۰ حساب کاربری روسی را که اخبار دروغینمنتشر کرده یا عامل نفرت پراکنی بودند، حذف کرده است. فیس‌بوک می‌گوید برای شناسایی اینحساب‌ها از گزارش‌های جمعی دیگر کاربران نیزاستفاده کرده که مشخص نیست چقدر دقیق باشند.

 
مرجع : مهر
کد مطلب : ۲۷۸۵۳۸
نظرات شما
کرامت الله سلیمی
Netherlands
نکات زیادی وجود دارد که در جنگ اوکراین توسط رسانه ها مخفی مانده.

به نظر می رسد که رسانه هر چقدر بزرگتر باشد ، دروغهای بزرگتری می گوید و حقایق بیشتری را مخفی می کند. و تلاش می کند دروغهای بیشتری را در لباس حقیقت به ملتها باور دهد.

بدون شک حقیقت در ذات دروغهاییست که در رسانه ها منتشر می شود. اما چرا مردم نمی توانند حقیقت را پیدا کنند.

قدرتمندان جهان برای گمراه نمودن ملتها و انحراف اذهان انها برای نرسیدن به حقایق ملتها را درگیر عشق و نفرت نسبت به موضوعات مختلف می کنند. زیرا عشق و نفرت هردو یک ویژگی مشترک دارند و انهم اینکه باعث می شوند افراد دیدگاه درستی نسبت به موضوعات و مسائل مختلفی که می بینند نداشته باشند و نتوانند حقیقت و واقعیت را از دروغها تشخیص دهند.
متاسفانه تعداد زیادی از رسانه ها برای انحراف اذهان از رسیدن به حقیقت موضوعات مبتذل و پیش پا افتاده و یا حتی موضوعات ظاهرا” علمی ، اگاهی دهنده ، هنری و… را منتشر می کنند.

تعداد زیاد سایتها و کانالهای سرگرم کننده اعم از جوک ، فیلم ، سرگرمی و … باعث پنهان شدن حقیقت در لابلای دروغها می شود..
انسانها با باورها و عادتهایشان و همچنین رؤیاهایشان زندگی می کنند و از حقیقت فرار می کنند و این باعث می شود که صاحبان قدرت و سرمایه ملتها را به هر شکلی که اراده کنند کنترل و مهندسی نمایند. و دروغها را در لباس حقیقت به انها باور دهند.

فرار از حقیقت انسانها باعث شده تا به جای ریشه یابی واقعی مشکلات و بحرانها ی جهانی مخصوصا” جنگها همواره به دنبال یک ناجی و قهرمان بگردند تا انها را نجات دهد. بیشتر انسانها در شرایط فعلی جهان همچون دختر بچه ای شده اند که در رؤیاهایش انتظار دارد فردی با اسب سفید بیاید، غول ستمگر را بکشد و با اوازدواج نماید و خوشبختش کند.

صاحبان قدرت و صاحبان سرمایه در جهان برای حفظ موقعیتشان همواره به دنبال بحران سازی در جهان می باشند. بحرانهایی که کنترل و هدایت این بحرانها در اختیار خودشان است. گاهی جنگ جهانی ، گاهی جنگ منطقه ای و نیابتی ، گاهی رواج قحطی،بیماری, گرسنگی و بیکاری و گاهی رواج تروریسم ان هم تروریسم دولتی که خطرناکترین نوع تروریسم است و …
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين