۰
ارایه گزارش وزیر ارتباطات در کمیسیون صنایع

۷۰ درصد شبکه ملی اطلاعات امسال اجرایی می‌شود

تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۳ فروردين ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۰
۷۰ درصد شبکه ملی اطلاعات امسال اجرایی می‌شود
۷۰ درصد شبکه ملی اطلاعات امسال اجرایی می‌شود

آی‌تی‌من- عیسی زارع‌پور پس از حضور در نشست کمیسیون صنایع و معادن مجلس، گفت: در این جلسه گزارشی از اقدامات انجام شده در محورهای مختلف طی 7 ماه گذشته و برنامه‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در سال 1401 ارایه شد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات اجرای فازهای مختلف شبکه ملی اطلاعات را یکی از اصلی‌ترین برنامه‌های وزارتخانه تحت امرش دانست و افزود: براساس هدف‌گذاری‌های انجام گرفته، مقرر است حدود 70 درصد شبکه ملی اطلاعات امسال اجرایی شود.

وی با بیان اینکه پرژوه راهبردی فیبر نوری منازل و کسب و کارها که می‌تواند سرعت دسترسی مردم به اینترنت و شبکه را چندین برابر کند، در دست انجام است، اضافه کرد: عملیاتی کردن 5 میلیون پورت پرسرعت در نقاط مختلف یکی دیگر از هدف‌گذاری‌های وزارت ارتباطات است.

این عضو کابینه سیزدهم در تشریح اقدامات وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در توسعه حوزه فضایی، توضیح داد: امسال تثبیت تزریق ماهواره به لایه لئو(مدارهای حدود 500 کیلومتری) انجام می‌گیرد.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با بیان اینکه ماهواره‌های متعددی در دست پرتاب داریم، ادامه داد: ان‌شاءالله جمهوری اسلامی‌ایران باید به زودی به یکی از صادرکنندگان خدمات فضایی منطقه و کشورهای اسلامی‌تبدیل شود زیرا ما جزو 10 کشوری هستیم که از یک سو توان ساخت ماهواره بومی‌را داریم و از سوی دیگر نیز پرتاب آن با پرتابگر بومی‌انجام می‌شود.

زارع‌پور با اشاره به برنامه‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در حوزه اقتصاد دیجیتال، گفت: تلاش می‌کنیم که در سال جاری یک واحد درصد به سهم اقتصاد دیجیتال از کل تولید ناخالص ملی افزوده شود؛ کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال در دولت محوریت تحقق این مهم را برعهده دارد.
 
مرجع : خانه ملت
کد مطلب : ۲۷۸۵۷۶
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما