۰
در رویداد استیج نمایشگاه اینوتکس 2022 مطرح شد:

تعامل بخش خصوصی و دولتی راهشگای مشکلات کشور است

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۴
تعامل بخش خصوصی و دولتی راهشگای مشکلات کشور است
تعامل بخش خصوصی و دولتی راهشگای مشکلات کشور است

آی‌تی‌من- مهدی صفارنیا هیچ کدام از دو بخش خصوصی و دولتینمی‌توانند به تنهایی عملکرد خوبی داشته باشند و در همین راستا برگزاری چهارمین دوره از رویداد استیجدر نمایشگاه اینوتکس 2022، بار دیگر این اهمیتاین تعامل را به خوبی نشان داد. 

در ادامه میلاد صادقی دکتری مدیریت اقتصاد و تحلیلگر اقتصادی به عنوان یک فعال بخش خصوصی،سخنرانی خود را با اهمیت مداخله سرمایه داریدولتی و عدم رشد کسب و کارهای نوپا و خصوصی در کشورمان آغاز کرد و گفت: رتبه سختی آغاز کار در ایران ۱۲۷ است که این رتبه بسیار بالا بوده و کارآفرینی را برای جوانان سخت و ترسناک خواند.

وی با تاکید بر اهمیت پردازش اقتصادی و تحلیلداده‌ها در کارآفرینی و کسب اطلاعات مالی افزود: به دلیل کم اهمیت شمردن این علم نوین(تحلیل آماریداده‌ها) توسط بخش دولتی نتوانستیم ارتباط موثریبرقرار کنیم. اما نتایج به دست آمده از تحلیل‌هایآماری و اقتصادی بخش خصوصی نشان می‌دهد، علم تحلیل داده‌ها می‌تواند در پیشبرد اهداف اقتصادیمجموعه‌ها کمک کننده باشد.

خلق ارزش‌های اقتصادی فقط در حوزه کار آفرینیممکن است
رادمان ربیعی مدیر عامل سرمایه گذاری فیروزه،فعالیت‌های کارآفرینی و نوآوری را برای تمامی‌اقشار ضروری خواند و گفت: ارزش آفرینی دیگر به شیوهسنتی امکان پذیر نیست و افراد میتوانند تنها با داشتن امکانات اولیه یک کسب و کار کوچک محلی را آغاز کنند.

در ادامه سید حسین نبوی بنیان گذار و رییسهیئت مدیره ایلیا، یکی از چالش‌های پیش رویمدیران و کارآفرینان را از دست دادن نیروی انسانیخواند، موضوعی که رفع آن به عنوان یکی از چالش‌هایشرکت‌های دانش بنیان و فناور کشور است.

نبوی گفت: دومین چالش اساسی نداشتن ارتباط با کشور‌های مختلف است و این موضوع باعث محروم شدن کشور از سرمایه گذاران خارجی در کشور می‌شود و در انتها باعث از دست دادن نیروی متخصص خواهد شد.

تشریک منافع اقتصادی دولت(حاکمیت) با بخش خصوصی تنها راه نجات استارت‌آپ‌ها
مدیر عامل سرمایه گذاری سراوا راه نجات استارت‌آپ‌هاو تعامل با حاکمیت را ثبت قراردادهای برد برد دانست و گفت: حل مسائل کوچک سازمان‌های بزرگ دولتی نقطه آغاز فعالیت و همکاری استارت‌آپ‌ها با حاکمیت خواهد بود.

وی ادامه داد: صنایع سنتی مرز بتنی دارند و اجازه ورود به آنها بسیار سخت است و همین موضوع باعث می‌شود سرمایه گذاری در آنها بسیار سخت شود، ما با داشتن چنین جایگاهی برای خلق ارزش در کسب و کار‌های سنتی که اکثرا دولتی و حاکمیتی هستند باید با تعامل و گفتمان بتوانیم جایگاه خود را در سیستم آنان پیدا کنیم.
 
مرجع : ستاد خبری نمایشگاه اینوتکس ۲۰۲۲
کد مطلب : ۲۷۸۷۷۶
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين