۰

اجرای پروژه فیبرنوری شهر سمنان برعهده ایرانیان نت گذاشته شد

تاریخ انتشار
شنبه ۳۱ ارديبهشت ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۲۸
اجرای پروژه فیبرنوری شهر سمنان برعهده ایرانیان نت گذاشته شد
اجرای پروژه فیبرنوری شهر سمنان برعهده ایرانیان نت گذاشته شد

آی‌تی‌من- همزمان با روز جهانی ارتباطات و مراسم افتتاح پروژه‌های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، تفاهم نامه میانرگولاتوری و 9 اپراتور هدف تقسیم کار اجرای پروژه توسعه دسترسی مبتنی بر فیبر نوری در کشور تبادل شد. 

بر اساس این گزارش، روز ارتباطات و روابط عمومی ‌امسال برایاپراتورچهارم مخابراتی کشور(ایرانیان نت) با همه سال‌هایگذشته متفاوت بود زیرا در یک روز هم در جمع شرکت‌هایی که پروژه‌ای برای افتتاح داشتند حضور داشت و هم به عنوان یکیاز نه اپراتوری بود که برای اجرای پروژه فیبرنوری با رگولاتوریتفاهم نامه امضا کرد و براساس تقسیم کار صورت گرفته اجرایپروژه فیبرنوری استان سمنان برعهده ایرانیان نت گذاشته شد.

در این روز ایرانیان نت و شریک تجاری‌اش «های وب» بزرگترین دیتاسنتر(مرکز داده ایرانیان) بخش خصوصیکشور را با قابلیت عملیاتی هزار رک که تا دوهزار رک قابل افزایش است، در حضور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، مدیران ارشد وزارتخانه، رسانه‌ها و مدیران و مسوولان این دو شرکت افتتاح کردند. 

در جریان امضای تفاهم نامه فیمابین سازمان تنظیم و 9اپراتور مخابراتی، صادق عباسی شاهکوه معاون وزیر ارتباطات و رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: موضوع دوم تقسیم کار برای اجرای پروژه فیبر نوری بود که در مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات هم مشخص شد این پروژه ملی باید به صورت موازی در سراسر کشور انجام شود و بر همین مبنا بین اپراتورهای ثابت و سیار، تقسیم کار انجام شود که با مکاتبه و دعوت از تمامی‌اپراتورهای ثابت و سیار و شرکت ایرانیان نت و برگزاری جلسه، تا کنون اپراتور برایتبادل تفاهم نامه و اجرای پروژه اعلام آمادگی کرده‌اند.

عباسی شاهکوه تلاش برای رفع موانع اجرای پروژه را یکیدیگر از اقدامات رگولاتوری عنوان کرد و گفت: رفع موانع اجرایپروژه به صورت مستمر در طول سه سال آینده انجام خواهد شد. در گام اول این موضوع در بودجه سالانه کل کشور به تصویب رسید که به منظور بهره‌گیری از منابع ملی برایسرعت بخشی به توسعه شبکه ملی اطلاعات، تمامی‌دستگاههایاجرایی و نهادهای عمومی‌مکلف هستند با اعلام وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات و در صورت داشتن ظرفیت، ابنیه و زیرساخت‌های خود از قبیل تیرهای انتقال، کانال‌ها، داکت‌ها و فضاهای مناسب تجهیزات ارتباطی خود را منطبق با تعرفه‌هایمصوب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در اختیاراپراتورهای مخابراتی قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه تقسیم کار بین اپراتورها همچنان ادامه خواهد داشت، گفت: به غیر از هشت کلان شهر کشور، حمایت‌های دولتی در سایر شهرها، برای اپراتورهایی که مسوولیت توسعه فیبرنوری را برعهده بگیرند، ادامه خواهد داشت. در حال حاضر در قالب تفاهم نامه امروز میان رگولاتوریو نُه اپراتور، پروژه توسعه فیبرنوری در شهر قدس از سویرایتل، در قزوین از طریق شاتل، در کرمانشاه از سویآسیاتک، در شهر رشت از سوی فناپ، در بوشهر از سویصبانت، در سمنان از طریق ایرانیان نت، در اراک از طریقاپراتور مبنا، در ایلام از سوی‌های وب و در یزد از طریق اپراتور پیشگامان اجرایی می‌شود.

عباسی شاهکوه با تاکید بر اینکه در اجرای پروژه توسعه فیبرنوری همه ما در قالب وزارت ارتباطات و رگولاتوری در کنار اپراتورها هستیم، اظهار کرد: اجرای پروژه فیبرنوری علاوه بر توسعه ارتباطات ثابت، زیرساخت خوبی را برای توسعه 5G در کشور فراهم خواهد کرد.
 
کد مطلب : ۲۷۸۸۵۳
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين