۰
واکنش وزیر ارتباطات به موضوع قفل کودک اینترنت:

خواست خانواده‌ها بود

تاریخ انتشار
شنبه ۱ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۰۴
خواست خانواده‌ها بود
خواست خانواده‌ها بود

آی‌تی‌من- عیسی زارع پور وزیر ارتباطات چهارشنبه (۲۹تیر) در حاشیهجلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران درباره موضوع قفل کودک، اظهار داشت: وجود محتواهای غیر اخلاقی و دسترسی آسان به این محتواها باعث شد تا خانواده‌ها به ما از نگرانی جدی در این باره سخن بگویند.

وی افزود: این یک نگرانی جدی است که با کمک اپراتورهای ارتباطیسرورهایی معین کردیم تا نگرانی خانواده‌ها برطرف شود و بحث قفل کودک اصلا مطرح نیست.

وزیر ارتباطات اضافه کرد: دسترسی به محتواهای غیر اخلاقی و خشونت که خطوط قرمز است برطرف شد.

زارع پور درباره طبقه بندی اینترنت، گفت: چیزی به نام طبقه بندی اینترنتنداریم. همچنین قرار است اینترنت کودکان و نوجوانان در اختیار آنها قرار بگیرد که جزییات آن را در آینده‌ای نزدیک اعلام می‌کنیم.

وی همچنین ادعا کرد که این اقدام توسط بسیاری از کشورها نیز انجام شده است.

وزیر ارتباطات همچنین با اشاره به پنجره واحد هوشمند گفت: طبق قانون تا پایان شهریور باید همه دستگاه‌ها به این پنجره واحد بپیوندند و دست کم 30 درصد خدمات خود را در این پنجره ملی ارائه دهند اما تا کنون 21 دستگاه ملحق شده‌اند و 15 دستگاه دیگر در نوبت قرار دارند.

زارع پور یادآور شد: این درحالی است که دست کم 200 دستگاه باید به سامانه پنجره واحد ملی ملحق شوند و این میزان در حال حاضر کمتر از 10 درصد است.

وزیر ارتباطات گفت: به همین منظور هفته گذشته نامه ای برای تک تک وزرا ارسال شده و وضعیتشان را اعلام کردم که چند تا از دستگاه‌های زیرمجموعه این وزارتخانه‌ها به این سامانه پیوستند.

 
 
مرجع : فارس
کد مطلب : ۲۷۹۳۲۳
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين