۰
دستور ویژه به دستگاه‌های اجرایی

رییس جمهوری: محصولات دانش‌بنیان خارج از بروکراسی اداری خریداری شود

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۴۸
رییس جمهوری: محصولات دانش‌بنیان خارج از بروکراسی اداری خریداری شود
رییس جمهوری: محصولات دانش‌بنیان خارج از بروکراسی اداری خریداری شود

آی‌تی‌من- سید ابراهیم رئیسی در حاشیه بازدید از نمایشگاه مجموعه شرکت‌های دانش بنیان «پیشران» با بیاناینکه رهبر معظم انقلاب اسلامی‌امسال را به عنوان سال تولید،دانش‌بنیان و اشتغال‌آفرین معرفی کرده‌اند به ظرفیت‌هایعلمی‌کشور اشاره کرد و گفت: در ایران اقدامات فناورانه، نوآورانه و خلاقانه زیادی وجود دارد.

رئیس جمهوری با ابراز خرسندی از بازدید از این نمایشگاه و تقدیر از تلاش متخصصین و صاحب نظران در حوزه‌های دانش بنیان تصریح کرد: این اقدامات می‌تواند برای کشور در زمینه‌های مختلف از جمله کشاورزی و صنایع گره‌گشا باشد و محصولات و توانایی‌های آنها در دستگاه‌های کشور مورد بهره برداری قرار گیرد.

رئیس جمهوری با تاکید بر حمایت دولت از فعالیت‌هایدانش‌بنیان، اظهار داشت: نباید شرایط به گونه‌ای باشد که محقق و تولیدکننده‌ای بگوید برای محصول دانش بنیان خود که امکان تجاری سازی آن هم وجود دارد، بازاری ندارم اما در عینحال دستگاه‌های مختلف همان محصول را از خارج از کشور وارد کنند. هرگز دستگاهی نباید این کار را انجام دهد.

رئیسی افزود: چرا باید محصولی که در داخل با استانداردهایلازم تولید شده، از خارج از کشور وارد شود، این جفا به تولید و تولیدکننده است لذا با قدرت جلوی این نوع اقدامات را می‌گیریم.

وی تاکید کرد: همه دستگاه‌های اجرایی کشور با قدرت و توان و با کنار گذاشتن بروکراسی اداری که عمدتا مانع است، کار را به نحوی دنبال کنند که هم متخصصین تشویق شوند و هم بتوانیم بهره‌وری را در کشور افزایش دهیم.

رئیس جمهوری در حاشیه بازدید از بخش‌های مختلف ایننمایشگاه که بیش از ۳ ساعت به طول انجامید، در گفت‌وگو با متخصصان، کارشناسان و مدیران مجموعه شرکت‌های دانش بنیان «پیشران» در جریان جزئیات فعالیت‌ها و تولیداتاین نهاد نوآوری، فناوری و علم آفرینی کشور قرار گرفت.

بیش از ۵۰۰ نفر از نخبگان، متخصصین و استاداندانشگاه‌های کشور در رشته‌های مختلف فنی و تجربی و در قالب بیش از ۵۰ شرکت در مجموعه «پیشران» مشغول فعالیتهستند.
​​​​​​​
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۷۹۵۲۳
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين