۰
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات :

توسعه شبکه فیبر‌نوری نیازمند عزم ملی همه دستگاه‌ها است

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۱
توسعه شبکه فیبر‌نوری نیازمند عزم ملی همه دستگاه‌ها است
توسعه شبکه فیبر‌نوری نیازمند عزم ملی همه دستگاه‌ها است

آی‌تی‌من- عیسی‌زارع‌پور وزیر ارتباطات در جلسه بررسیطرح توسعه شبکه دسترسی ارتباطات ثابت مبتنی بر فیبرنوری باهدف ارائه گزارش اقدامات انجام‌شده توسط شرکت‌هایارائه‌دهنده خدمات ارتباطات ثابت (FCPها) که در این پروژه با سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی طرف قرارداد هستند تأکید کرد: این پروژه، یک پروژه راهبردی و ملی است و نبایدصرفاً به آن به‌عنوان یک پروژه ارتباطی نگاه کرد.

وی افزود: امروز ارتباطات به بخشی جدایی ناپذیر از زندگیمردم تبدیل شده است و تلاش وزارت ارتباطات این است که یکشبکه پرسرعت، با کیفیت و امن مبتنی بر فیبرنوری را برایمردم عزیز کشورمان فراهم کند و بر بستر آن، انواع خدمات متنوع و با کیفیت را ارائه دهیم .

وزیر ارتباطات با تأکید بر اینکه طبیعی است که کارهای بزرگ موانع بزگی هم دارد ولی نباید از این موانع ترسید گفت: از همان ابتدایی که ما مطرح کردیم به دنبال راه‌اندازی ۲۰ میلیونپرت مبتنی بر فیبر نوری برای منازل و کسب‌وکارها هستیم،خیلی‌ها آن را نشدنی خواندند، البته شاید احساس این بود که دولت با این پروژه بزرگ همراهی نکند. اما شاهد بودید که دولت با جدیت پای کارآمد و موانع بزرگ یک‌به‌یک کنار زده شد.

زارع پور با اشاره به طرح برخی موانع از سوی شرکت‌هایتوسعه‌دهنده شبکه فیبر نوری گفت: این اطمینان را می‌دهم در لایه‌های بالا و در سطح هیات دولت مشکلی از بابت همراهی با این پروژه وجود ندارد اما در لایه‌های پایین‌تر طبیعی است که هنوز شاهد برخی عدم همراهی‌ها باشیم هرچند معتقدم که جاینگرانی وجود ندارد و این موانع هم انشالله حل خواهند شد.

وی افزود: قطعاً ما نیز در وزارت ارتباطات تلاش خواهیم کرد که پیگیری‌های خود را افزایش دهیم تا مسئله هماهنگی بیندستگاهی به بدنه سازمان‌ها، وزارتخانه‌ها، استانداران و فرمانداران منتقل شود تا همه احساس کنند که در حال همراهی با یک پروژه ملی هستند.

وی تصریح کرد: در سطح مردم هم اهمیت این پروژه بایدفرهنگ‌سازی شود و آن‌ها را مشتاق به بهره‌برداری از اینترنتیکرد که سرعت آن۱۰۰ برابر سرعت‌ فعلی شبکه‌های ارتباطی است.

در ابتدای این جلسه مدیران شرکت‌های خصوصی توسعه‌دهنده شبکه دسترسی مبتنی بر فیبر نوری گزارشی از اقدامات، مشکلات و موانع پیشرو ارائه و انتظارات و درخواست‌های خود برای تسریع در پیشرفت این پروژه مطرح کردند.

پس‌از آن صادق عباسی شاهکوه، معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات ارتباطات رادیویی، بابیان اینکه تقریباً هر دو هفته یک‌بار با شرکت‌های توسعه‌دهنده شبکه فیبر‌نوری جلسه داریم. تأکید کرد که همواره برای رفع دغدغه‌های این شرکت‌ها تلاش می‌کنیم.
​​​​​​​
وی افزود: به‌موازات این جلسات نیز به‌طور مرتب برای کنار زدن موانع پیش‌روی شرکت‌ها، جلساتی با سازمان‌ها و وزارتخانه‌های مرتبط با این پروژه برگزار می‌کنیم و تلاش کرده‌ایم به چارچوبی از همکاری‌های مشترک دست پیدا کنیمتا روند پیشرفت این پروژه تسریع شود.
 
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۷۹۵۲۴
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين