۰

توصیه‌های اشتباه برای افزایش عمر باتری گوشی

تاریخ انتشار
دوشنبه ۲۱ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۲
توصیه‌های اشتباه برای افزایش عمر باتری گوشی
توصیه‌های اشتباه برای افزایش عمر باتری گوشی

آی‌تی‌من- باتری‌های قابل شارژ، امروزه در همه دستگاه‌ها بکار رفته‌اند. اگر چه مزیت فوق العاده‌ای محسوب می‌شود که دیگرنیازی به تعویض آنها وجود ندارد، اما پایان عمر آنها به معناینیاز به تعویض باتری یا خرید دستگاه جدیدی است.

از آنجا که عمر باتری قابل شارژ عامل تعیین کننده در طول عمر یک دستگاه است، همواره توصیه‌هایی درباره شرایط استفاده و نگهداری آنها وجود دارد. اما این مساله باعث شده است توصیه‌های زیادی در اینترنت برای افرادی که به دنبال بهترینراه نگهداری از دستگاهشان هستند، منتشر شود که بعضی از آنها باورهای غلطی را رایج کرده‌اند.

سایت زدنت در گزارشی به بررسی این توصیه‌های نادرست پرداخته است:
 
• اجازه دهید شارژ باطری تمام شود
یکی از باورهایی که مرتب به گوش می‌خورد این است که هر دستگاهی که استفاده می‌کنید اجازه دهید هر از گاهی شارژ آن به طور کامل تخلیه شود. هنگامی که این کار را انجام می‌دهید،بهتر شارژ می‌شود و باطری هم کالیبره می‌شود. این موضوع ممکن است درباره فناوری‌های باطری قدیمی صدق کند، اما باطری‌های مبتنی بر لیتیوم جدید، به چنین کاری نیازندارند. اگر چه این کار مشکلی برای باطری‌های کیفیت بالا ایجاد نمی‌کند اما باطری‌های کیفیت پایین‌تری وجود داشته‌اند که از این شیوه آسیب دیده‌اند.
 
• متصل نگه داشتن مداوم دستگاه به برق
این تصور وجود دارد که متصل نگه داشتن دستگاه به برق از عمر باطری کم نمی‌کند، اما درست نیست. نه تنها بعضی از دستگاه‌هابا وجود اتصال به برق همچنان از باطری استفاده می‌کنند بلکه اتصال دائمی دستگاه به برق باعث فرسودگی باطری به دلیلداغی بیش از حد می‌شود.
 
• تنها از شارژها و کابل‌های اصل استفاده کنید
در حالی که شارژرها و کابل‌های کم کیفیت می‌توانند باعث مشکلاتی مانند خرابی دستگاه، شوک برق و حتی آتش سوزیشوند، وسایل جانبی با کیفیتی از سوی شرکت‌های شخص ثالث مانند آنکر، آمازون و Zendure تولید شده است. نه تنها این وسایل مانند شارژرها و لوازم جانبی اصل شرکت‌هاییمانند اپل و سامسونگ باکیفیت هستند بلکه از آنها هم بسیارارزان‌ترند.
 
• هرگز باتری را تا ۱۰۰ درصد شارژ نکنید
این باور سال‌هاست که وجود دارد اما اگر چه خوب نیست باتریبرای مدتی طولانی‌تری از حد لازم در شارژ بماند اما شارژ دستگاه به ۱۰۰ درصد هم مشکلی ایجاد نمی‌کند. باتری‌ها طوری طراحیشده‌اند که بتوانند به این شکل کار کنند و تنظیم کننده‌های شارژداخلی دارند و به این ترتیب رساندن شارژ باتری به ۱۰۰ درصد، مشکلی ایجاد نمی‌کند.
 
• هرگز از شارژ بی‌سیم استفاده نکنید
درست است که شارژ بی‌سیم آهسته‌تر بوده و ممکن است باعث شود دستگاه در صورت بودن در یک قاب، دچار داغی بیش از حد شود اما مشکلی در خصوص استفاده از آن وجود ندارد.مکانیزم‌های شارژ بی‌سیم مانند سایر اشکال شارژ، برق که به باطری رسانده می‌شود را با دقت کنترل می‌کنند تا شارژ ایمنباتری را تضمین کنند.

اگر مرتبا از شارژ بی‌سیم برای شارژ تلفن هوشمند خود استفاده می‌کنید در این صورت توصیه می‌شود مطمئن شوید که از یکشارژر با کیفیت استفاده می‌کنید و دستگاهی که از آن استفاده می‌کنید، با شارژ بی‌سیم سازگار است.
 
• توصیه‌هایی برای حفظ باطری در شرایط مناسب
اکنون که این باورهای نادرست را کنار گذاشتید، نوبت به دانستن مهمترین توصیه‌ها برای باتری‌های دستگاههای قابل شارژاست:
باتری را از سرما و گرمای شدید دور نگه دارید.
دستگاه حاوی باتری یا باتری را دور نیانداخته و به آن صدمه نزنید.
از شارژرها و لوازم جانبی با کیفیت استفاده کنید.
 
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۷۹۷۵۸
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما