۰
اتفاق تلخی که شبکه‌های اجتماعی ایرانی را تکان داد

اینترنت در تسخیر #مهسا_امینی

تاریخ انتشار
يکشنبه ۲۷ شهريور ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۵
اینترنت در تسخیر #مهسا_امینی
اینترنت در تسخیر #مهسا_امینی

آی‌تی‌من- بنا به آمارهای جمع‌آوری شده از سوی کانال تلگرامی تحلیل شبکه‌های اجتماعی مجازی، تا لحظه تنظیم این خبر بیش از 190 هزار توییت با هشتگ #مهسا_امینی در توییتر فارسی منتشر شده و این توئیت‌ها به شکل خیره‌کننده‌ای لایک شده‌اند. در مجموع بیش از ۷.۵ میلیون بار لایک و 840هزار بار بازنشر شده‌اند. اعدادی بزرگ که نشان از گستردگی و حساسیت واکنش‌ها به آن دارد.

همچنین حدود ۱۱۰۰ توئیت در این زمینه فیواستار شده‌اند. عددی که یادآور واکنش‌های توئیتری به افزایش قیمت بنزین و اتفاقات آبان۹۸ است.

توئیت‌هایی که در این زمینه بیشترین لایک را داشته‌اند توسط علی کریمی، حسین ماهینی و هیچ‌کس، خواننده رپ، منتشر شده است. هر سه توئیت بیش از ۵۰ هزار بار لایک شده که به نسبت فضای توئیتر عدد قابل توجهی است. این موضوع بیانگر گستردگی واکنش‌ها به این مسئله است که محدود به فعالان سیاسی و مدنی نبوده است.

از سوی دیگر حدود ۵۶ هزار پست تلگرامی در این رابطه منتشر شده است. این مطالب بیش از ۱۳۲ میلیون بار دیده شده است.

در اینستاگرام نیز شاهد واکنش گسترده‌ای در پست‌ها و استوری‌ها هستیم. مطالب اینستاگرامی مرتبط به این موضوع در مجموع ده‌ها میلیون لایک و کامنت داشته است. 

بر اساس این داده‌ها می‌توان گفت که در یکسال اخیر، هیچ موضوعی به اندازه مرگ مهسا امینی واکنش‌های مجازی را به‌دنبال نداشته است.

گفتنی است که مهسا امینی، دختر 22 ساله اهل سقز، هفته گذشته در تهران از سوی گشت ارشاد دستگیر شد و پس از انتقال به وزرا، در حادثه‌ای که هنوز عوامل آن کاملا مشخص نیست، درگذشت.
 
کد مطلب : ۲۷۹۷۹۰
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين