۰
تقویت پیام‌رسان‌های داخلی توسط وزارت ارتباطات

فیلترینگ واتس‌اپ و اینستاگرام در شورای عالی فضای مجازی مطرح نشد

تاریخ انتشار
شنبه ۲۳ مهر ۱۴۰۱ ساعت ۱۱:۰۷
فیلترینگ واتس‌اپ و اینستاگرام در شورای عالی فضای مجازی مطرح نشد
فیلترینگ واتس‌اپ و اینستاگرام در شورای عالی فضای مجازی مطرح نشد

آی‌تی‌من- محمدحسن انتظاری درباره جزییات جلسه اخیر شورای عالی فضای مجازی افزود: عمده بحث مطرح شده در جلسه شورای عالی فضای مجازی درباره پیام‌رسان‌های داخلی بود و همه متفق القول بودند که پیام‌رسان‌های داخلی باید تقویت شوند.

وی اظهار داشت: طبق بررسی‌ها و گزارش وزارت ارتباطات که در این جلسه ارایه شد، کیفیت و حجم ارتباطات پیام‌رسان‌های داخلی افزایش یافته و این امیدوار کننده است که مردم نسبت به گذشته استقبال بیشتری از این پیام‌رسان‌ها داشته اند.

عضو شورای عالی فضای مجازی با بیان یکی دیگر از موارد مطرح شده در جلسه شورای عالی فضای مجازی گفت: در این جلسه تاکید شد که تمهیدات برای تقویت این پیام‌رسان‌ها و تقویت زیرساخت‌های آنها باید مورد توجه وزارت ارتباطات قرار گیرد. وزارت ارتباطات نیز از منظر تجهیزات حمایت‌هایی را از پیام‌رسان‌های داخلی خواهد داشت تا آنها بتوانند پاسخگوی استقبالی که شده باشند.

وی ادامه داد: به نظر می‌رسد با توجه به اینکه این پیام‌رسان‌ها سرویس‌های پایداری ارایه می‌دهند و مخاطره ای هم روی آنها نیست، مردم از آنها استقبال می‌کنند.

انتظاری همچنین گفت: موضوع دیگر جلسه این بود که خیلی از کسب و کارها در حال کوچ به پیام‌رسان‌های بومی‌هستند و مشتریان آنها نیز توسعه پیدا کرده‌اند.

وی در پاسخ به اینکه آیا تکلیف جدیدی در راستای حمایت و توسعه پیام‌رسان‌های بومی ‌به وزارت ارتباطات ارایه شد یا نه گفت: وظایف وزارت ارتباطات و سایر نهادها در این زمینه در طرح کلان و معماری به روشنی آمده است و اکنون برمبنای همان مصوبات قبلی کار انجام می‌شود اما تنها تفاوتی که اتفاق افتاده این است که به نظر می‌رسد همت وزارت ارتباطات بر این است که این کار انجام شود. این تفاوت با دوره قبل وجود دارد و احساس می‌شود.

عضو شورای عالی فضای مجازی با بیان اینکه یکی از پروژه‌های مهم شبکه ملی اطلاعات پیشرفت و توسعه پیام‌رسان‌ها و شبکه‌های اجتماعی بومی‌است، اضافه کرد: شخص وزیر و معاونین در جلسه فعال بودند و رویکرد مثبتی به این موضوع داشتند و همت آنها این است که تکالیف و مصوبات را در راستای حمایت و توسعه پیام‌رسان‌های بومی‌به انجام برسانند. گزارشات خود را نیز در همین راستا به شوری عالی فضای مجازی ارایه دادند.

انتظاری همچنین درباره سرانجام ادامه محدودیت‌های اینترنت و فیلترینگ واتس اپ و اینستاگرام گفت: درباره این پلتفرم‌ها و جایگزین شدن نمونه بومی‌آنها در جلسه اخیر شورا بحث نشد.
 
مرجع : مهر
کد مطلب : ۲۷۹۹۵۱
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما