۰

وزیر ارشاد: از شبکه‌های اجتماعی شکایت می‌کنیم

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۲ آذر ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۵۲
وزیر ارشاد: از شبکه‌های اجتماعی شکایت می‌کنیم
وزیر ارشاد: از شبکه‌های اجتماعی شکایت می‌کنیم

آی‌تی‌من- محمد مهدی اسماعیلی در حاشیه بازدید از روند برگزاری انتخابات نماینده مدیران مسوول در هیات نظارت بر مطبوعات با بیان تروریسم رسانه‌ای که شبکه‌های معاند این روزها بر آن متمرکز شده اند، گفت: شبکه‌های معاند و ایرانی نما با بودجه‌های نجومی‌که از سوی دشمنان ملت ایران دریافت می‌کنند از هر بستری در فضای مجازی برای ترویج فعالیت‌های تروریستی، اقدامات خشونت‌آمیز و ایجاد آشوب، ناامنی و انشقاق در جامعه استفاده می‌کنند که در این میان شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌های خارجی نیز به عنوان ابزار در خدمت فعالیت‌های تروریستی این شبکه‌ها قرار گرفته اند که این نیز مصداق جرم رسانه‌ای تلقی خواهد شد.

وی افزود: در پیگیری حقوقی هم شکایت از شبکه تروریسم رسانه‌ای را در دستور کار قرار داریم و هم شبکه‌های اجتماعی که بستر خود را در اختیار ترویج خشونت و اقدامات تروریستی قرار می‌دهند. همچنین کشورهای میزبان رسانه‌های تروریستی و شبکه‌های اجتماعی نظیر تلگرام باید پاسخگوی چرایی میزبانی از این اقدامات تروریستی باشند.

وی افزود: شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان مروج آشوب و خشونت، شریک تمامی اقدامات تروریستی شبکه‌های تروریستی به شمار می‌روند و باید عواقب در اختیار دادن بستر برای ترویج اقدامات تروریستی به این شبکه‌ها را بپذیرند.

 اسماعیلی گفت: همانطور که پیش از این اعلام شده از طریق مراجع ذی صلاح پیگیر شکایات کیفری و حقوقی‌ از این شبکه‌های تروریستی در مراجع بین‌المللی و کشورهای میزبان هستیم.

اسماعیلی با بیان تلاش دشمنان برای بزرگنمایی مشکلات و تحریف و جعل واقعیت‌های ایران، گفت: دشمن شب و روز با تروریسم رسانه‌ای به مردم دروغ می‌گوید و به دنبال انشقاق در کشور است و با پیشرفته‌ترین تجهیزات، بهره از اتاق فکر صهیونیزم و پول‌های بادآورده کشورهای مرتجع عملیات خود را علیه آرامش و امید مردم ایران به راه انداخته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به روند برپایی انتخابات هیات نظارت بر مطبوعات اشاره کرد و گفت: نهایت تلاش‌ها و اقدامات انجام شده که این انتخابات با بیشترین مشارکت و عادلانه‌ترین روش‌ها برگزار شود، از سوی دیگر پیش‌بینی‌های لازم انجام شده تا با همکاری نهادهای نظارتی خدشه‌ای به انتخابات وارد نشود.
 
مرجع : وزارت ارشاد
کد مطلب : ۲۸۰۲۷۳
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما