۰

جزییات پشتیبانی از پراکسی و واتس‌اپ ضد سانسور

تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۰ دی ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۱۲
جزییات پشتیبانی از پراکسی و واتس‌اپ ضد سانسور
جزییات پشتیبانی از پراکسی و واتس‌اپ ضد سانسور

آی‌تی‌من-  این شرکت با اعلام این خبر در یک پست وبلاگی، گفت که این ویژگی جدید به گونه‌ای طراحی شده که قدرت را در دستان افراد قرار دهد تا در صورت مسدود شدن یا قطع شدن اتصال، آنها به واتس‌اپ دسترسی داشته باشند.

در پست وبلاگ آمده است: از آنجایی که ما شروع سال 2023 را از طریق پیامک یا تماس‌های خصوصی جشن گرفتیم، بسیاری از افراد هستند که همچنان از دسترسی به عزیزان خود به دلیل قطع شدن اینترنت محروم هستند. برای کمک به آنها، امروز پشتیبانی پروکسی را برای کاربران واتس‌اپ در سرتاسر جهان راه‌اندازی می‌کنیم.

واتس‌اپ اضافه کرد که با استفاده از یک پروکسی، کاربران می‌توانند از طریق سرورهایی که به‌وسیله داوطلبان و سازمان‌ها در سراسر جهان راه‌اندازی شده‌اند، به برنامه متصل شوند.

بدین منظور، این شرکت زیرمجموعه مِتا راهنمای طراحی شده برای کمک به کاربران در تنظیم سرورهای پروکسی خود در کنار یک سرور جداگانه برای نشان دادن نحوه اتصال کاربران به پروکسی‌های موجود را تدوین کرده است.
مایک پارکین (Mike Parkin)، مهندس فنی ارشد در «Vulcan Cyber» توضیح داد: با توجه به میزان استفاده گسترده از واتس‌اپ، پشتیبانی از پروکسی برای کمک به حفظ ارتباط ارتباط کاربران، گذشته از محدودیت‌های غیرمنطقی، استقبال می‌شود. دستورالعمل‌ها برای راه‌اندازی یک پروکسی در دسترس عموم مورد توجه است، زیرا به افراد بیشتری اجازه می‌دهد تا گام بردارند و به باز نگه داشتن ارتباطات کمک می‌کند.

واتس‌اپ همچنین گفت که اتصال از طریق پروکسی، سطح بالایی از حریم خصوصی و امنیت، ارائه شده از سوی این برنامه، را حفظ می‌کند.

شرکت تصریح کرد: پیام‌های شخصی شما همچنان با رمزگذاری سرتاسری [E2E] محافظت می‌شوند و اطمینان حاصل می‌شود که بین شما و شخصی که با او ارتباط برقرار می‌کنید باقی می‌مانند و برای هیچ‌کس، نه سرورهای پروکسی یا واتس‌اپ و متا، در این بین قابل مشاهده نیستند.

این ویژگی جدید را که سال‌ها در سایر برنامه‌های پیام‌رسانی رمزگذاری‌شده با E2E مانند تلگرام و سیگنال در دسترس بوده است، اکنون می‌توانید در منوی تنظیمات واتس‌اپ برای همه افرادی که آخرین نسخه این برنامه را اجرا می‌کنند، پیدا کنید.
 
مرجع : سایبربان
کد مطلب : ۲۸۰۵۹۹
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما