۰

نشست برنامه عملیاتی اقتصاد دیجیتال در برنامه هفتم توسعه برگزار شد

تاریخ انتشار
يکشنبه ۲ بهمن ۱۴۰۱ ساعت ۱۲:۰۴
نشست برنامه عملیاتی اقتصاد دیجیتال در برنامه هفتم توسعه برگزار شد
نشست برنامه عملیاتی اقتصاد دیجیتال در برنامه هفتم توسعه برگزار شد

آی‌تی‌من-  باقری اصل در این جلسه با اشاره به اینکه برنامه پنج ساله توسعه، مهم‌ترین سند قانونی چند سال آینده کشور است، تأکید کرد: امروز اقتصاد دیجیتال یک موضوع راهبردی در بسیاری از کشورهای توسعه‌یافته و درحال‌توسعه دنیا به شمار می‌رود و باید به‌عنوان یک موضوع کلیدی در برنامه هفتم توسعه کشور دیده شود تا بر اساس آن برنامه‌ریزی مناسبی صورت پذیرد و بسیاری از ساختارها، اصلاح و مشکلات کشور در این بخش حل شود.

وی افزود: آثار اقتصاد دیجیتال تنها محدود به حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات نیست بلکه اقتصاد دیجیتال توانمندساز همه بخش‌های کشور برای اهداف توسعه ای و پیشرفت و رشد تولید خالص ملی است بنابراین چنین موضوع مهمی‌را نمی‌توان بدون تبیین اهداف عملیاتی و بدون تمرکز در برنامه ریزی و راهبری پیش برد.

جانشین رئیس کارگروه ویژه اقتصاد دیجیتال گفت: در تدوین این بخش به موضوعات مدنظر برای توسعه کشور در این حوزه و اقدامات انجام‌شده در دنیا توجه شده است و با مشارکت خبرگان این بخش و دریافت نظرات فعالان مرتبط در بخش خصوصی می‌توان به رویکرد مناسب و اثربخش آن امیدوار بود.

معاون امور دولت، مجلس و استان‌های وزیر ارتباطات در پایان از تمام فعالان تشکل‌های بخش خصوصی دعوت کرد تا در جلسات بعدی برای جمع‌بندی احکام برنامه هفتم توسعه در بخش فناوری اطلاعات و اقتصاد دیجیتال نیز حضور فعال داشته باشند. بر اساس این گزارش، در این جلسه، فعالان بخش خصوصی و استادان دانشگاهی حاضر نیز ضمن خرسندی از برگزاری این جلسه، تعامل ایجاد شده برای همفکری بخش خصوصی و دولت در توسعه اقتصاد دیجیتال، پیشنهادات و نظرات خود درباره احکام برنامه و موضوعات مطرح‌شده را ارائه کردند.

در این جلسه اهداف راهبردی، موانع پیش روی اقتصاد دیجیتال، موضوع رقابت، صادرات و نفوذ در بازارهای بین المللی و منطقه ای، نهادسازی، مهاجرت و لزوم ارتقای مهارت‌های نیروی انسانی، توسعه محتوای دیجیتالی، توسعه فناوری‌های نوظهور نظیر بلاک چین و متاورس، تنوع بخشی به شیوه‌های سرمایه گذاری و مباحث تنظیم گری فناوری مورد بحث و بررسی قرار گرفت و مقرر شد که در جلسات بعدی این پیشنهادات به جمع‌بندی نهایی برسد.
 
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۸۰۶۵۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين