۰
در دیدار وزیر ارتباطات با دبیرکل سازمان D8 مطرح شد:

ایران، میزبان اجلاس وزرای ارتباطات D8 می‌شود

تاریخ انتشار
شنبه ۱۳ اسفند ۱۴۰۱ ساعت ۱۰:۲۳
ایران، میزبان اجلاس وزرای ارتباطات D8 می‌شود
ایران، میزبان اجلاس وزرای ارتباطات D8 می‌شود

آی‌تی‌من- ایسیاکا عبدالقادر امام، دبیرکل سازمان همکاری‌های اقتصادی D8، با عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در وزارت ارتباطات دیدار کرد.

زارع پور در این دیدار بر توانمندی‌های کشورمان در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، به‌ویژه در توسعه پلتفرم‌های بومی‌تاکید کرد.

وی همچنین با تشریح توانمندهای فضایی کشورمان در صنعت فضایی، افزود: ایران جزو کشورهایی به شمار می‌رود که چرخه کامل صنعت فضایی را دارد و هم اکنون به دانش طراحی، ساخت و پرتاب ماهواره‌های بومی ‌و تحلیل داده‌های فضایی رسیدهاست.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از آمادگی ایران برای به به اشتراک گذاری دانش و توسعه همکاری در صنعت فضایی،ارتباطات و فناوری اطلاعات با کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اقتصادی D8 خبر داد.

ایسیاکا عبدالقادر امام، دبیرکل سازمان همکاری‌هایاقتصادی D8 نیز در این دیدار با بیان اینکه ایران یکیاز کشورهای پیشرفته منطقه در علوم و فنون مختلف است و در سازمان D8 نیز نقش کلیدی و محوری دارد، گفت: باتوجه به پیشرفت‌های ایران در حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات، از پیشنهاد برگزاری اجلاس وزرای ارتباطات کشورهای عضو سازمان همکاری‌های اقتصادی D8 در ایران بسیار خرسندم.

در این جلسه، اکبر قنبرپور رییس هیات مدیره و مدیرعاملمنطقه ویژه اقتصادی و فرودگاه پیام، توضیحاتی را پیرامون امکانات و موقعیت این منطقه ویژه، ارایه کرد و از آمادگی این منطقه برای اختصاص بخشی به عنوان منطقه ویژه اقتصادی D8 در منطقه پیام خبر داد که مورد استقبالدبیر کل این سازمان قرار گرفت.

سازمان همکاری‌های اقتصادی D8 متشکل از هشت کشور اسلامی ‌در حال توسعه شامل ایران، ترکیه، پاکستان، بنگلادش، اندونزی، مالزی، مصر و نیجریه است.
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۸۰۸۹۰
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين