۰

نگرانی آمریکا از ورود چین به حوزه هوش مصنوعی مولد

تاریخ انتشار
شنبه ۲۶ فروردين ۱۴۰۲ ساعت ۱۲:۰۹
نگرانی آمریکا از ورود چین به حوزه هوش مصنوعی مولد
نگرانی آمریکا از ورود چین به حوزه هوش مصنوعی مولد

آی‌تی‌من-  فلوریان تورسکی، وزیر امور مربوط به دیجیتالی سازی اتریش در این باره گفت که در صورت اجرای این طرح‌ها، لازم است سیستم‌های هوش مصنوعی ایجاد شده در چین از بازار اتحادیه اروپا حذف و در اروپا ممنوع شوند.
چاک شومر، رهبر اکثریت مجلس سنای ایالات متحده، همچنین به چین اشاره کرد و از نیاز به اقدام سریع با توجه به تأثیر هوش مصنوعی بر جامعه آمریکا و اقتصاد جهانی صحبت کرده و تاکید کرد که او در حال تدارک یک طرح غیرحزبی برای این منظور است.

مقررات گذار اینترنت چین، CAC، روز سه‌شنبه اعلام کرد که از توسعه هوش مصنوعی مولد برای مثال، نوع فناوری ChatGPT پشتیبانی می‌کند . در این بیانیه آمده است: با این حال، محتوای متناظر باید با ارزش‌های اساسی سوسیالیستی مطابقت داشته باشد. بنابراین، ارائه‌دهندگان باید در قبال داده‌ها مسئول باشند و در صورت عدم رعایت قوانین باید منتظر مجازات باشند.
تورسکی اعلامیه چین را تهدیدی برای دموکراسی خوانده و گفت: هوش مصنوعی نباید از هیچ ایدئولوژی تحمیلی دولتی پیروی کند. این منجر به ورود سیستم‌های هوش مصنوعی چینی به اروپا می‌شود که ردپای ایدئولوژیک حزب کمونیست چین را دارند. بنابراین وی از کمیسیون اتحادیه اروپا خواسته است تا مجموعه قوانین مربوط به قانون هوش مصنوعی را در اسرع وقت تکمیل کند.  تورسکی توضیح داد که نمی‌توان تا اوایل سال 2025 برای مقررات اتحادیه اروپا صبر کرد. دو سال پیش، کمیسیون اتحادیه اروپا اولین پیش‌نویس این قانون را با هدف محافظت از شهروندان در برابر خطرات هوش مصنوعی ارائه کرد.

به گفته دفتر شومر، ایالات متحده ماه‌هاست در مورد یک چارچوب اساسی برای مقررات بحث کرده است و کارشناسان برجسته هوش مصنوعی نیز در این کار حضور داشتند. هدف ارائه مشخصاتی است که بتوان آن را با پیشرفت‌های بعدی تطبیق داد. در ابتدا هیچ نظری از سوی جمهوری خواهان وجود نداشت. آنها اکثریت مجلس نمایندگان را در اختیار دارند و به طور سنتی در مورد مقررات ایالتی تردید دارند. روز سه‌شنبه، دولت جو بایدن، رئیس‌جمهور آمریکا اولین گام‌ها را به سوی دستورالعمل‌های ممکن برداشت و اعلام کرد که یک کمیته مشورتی در وزارت بازرگانی خواستار بیانیه‌های عمومی‌درباره مکانیسم پاسخگویی برای هوش مصنوعی شد.
 
مرجع : تسنیم
کد مطلب : ۲۸۱۰۴۵
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما