۰

شایعاتی درباره طراحی آیفون ۱۶

تاریخ انتشار
دوشنبه ۸ خرداد ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۲۶
شایعاتی درباره طراحی آیفون ۱۶
شایعاتی درباره طراحی آیفون ۱۶

آی‌تی‌من- اپل تمایل دارد تا بزرگ‌ترین تغییرات را در مدل‌هایگران‌قیمت‌تر سری آیفون پرو اعمال کند. در ادامه و طینسل‌های بعدی، این امکانات به تدریج به مدل‌های غیر پرو نیزافزوده خواهند شد.

به‌عنوان مثال آیفون 14 پرو مجهز به نمایشگر با طراحیداینامیک آیلند است و انتظار می‌رود که این ویژگی در سال 2023 به مدل‌ استاندارد آیفون 15 نیز اضافه شود.

بر اساس اطلاعات فاش شده توسط یک کاربر توییتری با شناسهURedditor@ و نام مستعار Unknownz21، آیفون 16 از جنبه طراحی با تغییرات قابل‌توجهی نسبت به آیفون 15 روانه بازار خواهد شد.

بر این اساس گوشی‌های آیفون 16 و آیفون 16 پلاس از ماژول دوربین با چیدمان عمودی (به‌جای مورب) بهره خواهند برد؛ الگویی که پیش‌تر در آیفون 12 نیز مشاهده شده است.

اپل به منظور ایجاد فضای لازم جهت ارتقاء سنسورها و موتورهای تثبیت‌کننده به استفاده از چیدمان مورب برایسیستم دوربین روی خواهد آورد.

اما کمپانی احتمالا در آینده به چنین فضای مضاعفی احتیاجنخواهد داشت.

مشخص نیست که چرا اپل دست به اعمال چنین تغییری می‌زند؛اما Unknownz21 ادعا می‌کند که اپل با این اقدام، گوشی جدیدخود را به یک مدل منحصربه‌فرد و کاملا قابل تشخیص تبدیلمی‌کند.

این موضوع به نوبه خود جالب به‌نظر می‌رسد؛ چرا که اپل در استراتژی جدید خود، اعمال تغییرات در طراحی ظاهریآیفون‌های استاندارد را از اولویت خارج کرده است.

تغییرات سالیانه اعمال شده در آیفون‌های پرو قابل توجه بوده و اپل هر ساله ویژگی‌های جدیدی را به مدل‌های پرو اضافه می‌کند.

همچنین غول آمریکایی ترجیح می‌دهد تا این ویژگی‌ها به تدریج از مدل‌های پرو به دستگاه‌های غیر پرو منتقل شوند.

فرد افشاگر با انتشار توییت دیگری ادعا می‌کند که تغییراتطراحی از آنجا ناشی می‌شوند که میزان پیشرفت مدل‌هایاستاندارد آیفون ۱۵ به‌مراتب کمتر است.

استفاده از چیدمان عمودی برای دوربین، حداقل موجب تمایزآیفون ۱۶ از آیفون ۱۵ خواهد شد؛ چرا که آیفون ۱۵ به لحاظ ظاهری تفاوت چندانی با آیفون ۱۴ نخواهد داشت.

مدل پایه آیفون 16 مجهز به سیستم دوربین پشتی با چیدمان عمودی خواهد بود. این موضوع موجب می‌شود تا آیفون 16 از مدل نسل قبلی خود با چیدمان دوربین مورب به آسانی قابل تشخیص باشد.

Unknownz21 دارای سابقه افشای کوتاه و در عین‌حال دقیقیاست. وی پیش از معرفی سیستم‌عامل iOS 14 با اپلیکیشنApp Clips، کدهای واقعیت‌ افزوده Gobi را با مخاطبان خود به اشتراک گذاشت.

از آن زمان به بعد این افشاگر، اطلاعاتی را در رابطه با سریآیفون 15 منتشر کرده و این روند اخیرا به خانواده آیفون 16 نیز تعمیم یافته است.

تصاویر احتمالی لو رفته توسط Unknownz21 نشان‌دهنده آیفون 15 با پورت USB-C، سیستم دوربین با چیدمان متفاوت و جزئیاتی درباره تراشه A17 و اتصال وای‌فای 6E هستند.

این افشاگر تاکنون در ادعاهای خود به هیچ مورد مشکوکیاشاره نکرده است. در واقع افراد خبرچین تمایل دارند تا خود را همسو با سایر افشاگران مشهور نشان دهند.

با این‌حال اعتبار Unknownz21 به‌عنوان یک افشاگر اکنون به‌طور کامل به سری آیفون 15 وابسته است.

بر اساس پیش‌بینی‌ها اپل با برگزاری رویدادی طی ماه سپتامبر ۲۰۲۳ از گوشی‌های سری آیفون ۱۵ رونمایی خواهد کرد. از سوی دیگر سری آیفون ۱۶ تا پیش از سال ۲۰۲۴ روانه بازار نخواهد شد.
 
 
کد مطلب : ۲۸۱۱۲۳
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما