۰
دخالت نادرست در بازار ممنوع

هشدار وزیر راه به پلتفرم‌های فروش بلیت

تاریخ انتشار
شنبه ۸ مهر ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۰۹
هشدار وزیر راه به پلتفرم‌های فروش بلیت
هشدار وزیر راه به پلتفرم‌های فروش بلیت

آی‌تی‌من- مهرداد بذرپاش در حاشیه نمایشگاه حمل و نقل درباره گلایه مردم از افزایش قیمت سفرهای برون شهری تاکسی‌های اینترنتی در یک ماه اخیر که از قیمت بلیت هواپیما بیشتر شده است، گفت: قیمت‌های اعلام شده مورد حمایت ما نیست، در عین حال قیمت‌گذاری و نظارت روی تاکسی‌های اینترنتی بر عهده وزارت صمت است.

وی با بیان حمایت وزارت راه از تاکسی‌های اینترنتی در ایام اربعین، گفت: تاکسی‌های اینترنتی در ایام اربعین با یکصد هزار سفر برای جابه‌جایی زوار کمک کردند، اما قیمت‌های جدید سفرهای استانی مورد حمایت ما نیست و موضوع افزایش قیمت را به دستگاه مربوطه اطلاع خواهم داد تا نظارت دقیق تری داشته باشند.

وزیر راه درباره چگونگی حل مشکل کمبود بلیت ناوگان در بخش هوایی و ریلی که موجب تشکیل بازار سیاه شده است نیز گفت: میزان عرضه با تقاضا در شبکه حمل و نقل سازگار نبوده و تعداد بلیت هوایی و ریلی با تقاضا هماهنگ نیست و یکی از برنامه‌های جدی دولت هماهنگ کردن میزان تقاضای سفر با عرضه بلیت است.

وی با بیان اینکه انباشت تقاضا در بخش حمل ‌و نقل هم درست مثل بخش مسکن ناشی از سیاست‌های غلط در گذشته است، تاکید کرد: نظارت بر بازار هم جزو سیاست‌های اصلی ما است، البته نقدهای زیادی به ما می‌شود که چرا این قدر بر بازار سخت می‌گیرید، زیرا برخی از سکوهای مجازی به خیلی جاها وصل هستند و سعی می‌کنند از نظارت دور بمانند.

بذرپاش هشدار داد: با هر سکوی مجازی که به جای عرضه مناسب بلیت، دخالت نادرست در بازار داشته باشد برخورد خواهد شد.

وی گفت: مقابله با سوداگری در بازار بلیت در دستور کار است، سکوهای مجازی باید در خدمت بازار باشند نه فقط به فکر کسب سود.

وزیر راه ادامه‌داد: هر بخشی که در مجموعه زنجیره عرضه بلیت چه هوایی، ریلی و جاده‌ای دخالت و اختلال ایجاد کند، دستگاه‌های نظارتی موظف هستند با آن برخورد کنند و اجازه اجحاف به مردم ندهند.

وی گفت: اکنون آرامش به بازار بازگشته است اما رضایت بخش نیست، بیشتر تخلفات در بخش هوایی است و در بخش ریلی کمتر با تخلف فروش بلیت مواجه هستیم.

وزیر راه گفت: تلاش داریم تا نظارت عالی داشته باشیم تا بلیت از واسطه‌گر به مصرف‌کننده نرسد، البته سکوی مجازی هم داریم که با سود منطقی عرضه بلیت به آحاد مردم انجام می‌دهد.
مرجع : ايرنا
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۸۱۷۹۲
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين