۰

تکذیب قطعی سراسری اینترنت ایران در سال گذشته

تاریخ انتشار
شنبه ۳۰ دی ۱۴۰۲ ساعت ۱۰:۴۳
تکذیب قطعی سراسری اینترنت ایران در سال گذشته
تکذیب قطعی سراسری اینترنت ایران در سال گذشته

آی‌تی‌من- امیر محمد زاده لاجوردی، رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، در باره گزارش اخیر انجمن تجارت الکترونیک تهران گفت: با وجود اینکه در متن نکاتی خوبی داشت اما تیترهای آن غیر کارشناسی، سیاسی و بعضا خالی از حقیقت بود. در سال گذشته میلادی، کشور هیچ قطعی سراسری اینترنت نداشته و حتی دولت در برابر تقاضای قطعی اینترنت در زمان کنکور نیز مقاومت کرد و برخلاف سنوات قبل اینترنت به صورت مقطعی نیز قطع نشد.

وی افزود: این تیتر گزارش که در خاموشی مطلق اینترنت در دنیا رکورددار هستیم خلاف واقع و بدون پشتوانه کارشناسی است و چنین تیترهایی افکار عمومی ‌را مخدوش و ایجاد ناامیدی می‌کند. در جایی از این گزارش و بخش فیلترینگ که سهم عمده‌ای از این گزارش دارد به ۴۸ سایت که به ادعایشان با اختلال روبه‌رو هستند اشاره شده در حالی که ۱۴ سایت بر روی آی پی کشور ما مسدود شده و تحریمی‌ است و اختلالی از داخل کشور ندارد، حدود ۳۰ سایت از ۳۵ سایت دیگر نیز در زمان دولت‌های قبل محدود شده‌اند.  

لاجوردی تأکید کرد: وزارت ارتباطات هم همواره اعلام کرده که از بازنگری در سیاست مسدودسازی و سایت‌های محدود شده چه در دولت‌های قبل و چه برخی از ۴-۵ سایت و پلتفرمی ‌که در جریانات سال گذشته محدود شده حمایت می‌کند و تجدیدنظر در این موارد را بارها در کارگروه تعیین مصادیق مجرمانه و مرکز ملی فضای مجازی پیگیری کرده و در این باره توضیح داده است.

رییس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی با بیان اینکه در متن خود گزارش گفته شده است که شاخص‌های کیفی اینترنت نسبت به ابتدای سال بهبود پیدا کرده است؛ در حالی که اغلب تیترهای گزارش و به تبع آن رسانه‌ها، هدفی غیر از کمک به بهبود را متبادر می‌کنند؛ تصریح کرد: از هر نقد سازنده ای برای بهبود کیفیت شبکه استقبال می‌کنیم. در مورد مشابه همین گزارش، قبلا همکاران بنده مفصل با نویسندگان جلسه گذاشته‌اند و در حضورشان شاخص‌های کیفیت شبکه را تست کرده‌اند. انتظارم از مجموعه‌های تخصصی برخوردی حرفه‌ای‌تر و منصفانه است.

 
مرجع : ايسنا
کد مطلب : ۲۸۲۵۰۳
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما