۰

اروپا اولین قانون کنترل هوش مصنوعی جهان را تصویب کرد

تاریخ انتشار
شنبه ۲۶ اسفند ۱۴۰۲ ساعت ۱۵:۰۵
اروپا اولین قانون کنترل هوش مصنوعی جهان را تصویب کرد
اروپا اولین قانون کنترل هوش مصنوعی جهان را تصویب کرد

آی‌تی‌من- قانون هوش مصنوعی که نوشتن آن از ۳ سال قبل آغاز شد در حالی ارائه می‌شود که سیستم‌های هوش مصنوعی مولد مانند جی پی تی چت اوپن ای آی، چت بات جمینی گوگل و غیره بسیار محبوب شده‌اند و در نتیجه نگرانی‌ها درباره اخبار جعلی و اطلاعات اشتباه افزایش یافته است.

قانون مذکور مدل‌های هوش مصنوعی با مقاصد عمومی ‌و تأثیرگذاری بالا را قانونمند می‌کند و سیستم‌های هوش مصنوعی با ریسک بالا نیز باید الزامات خاص شفافیت و قوانین کپی رایت اتحادیه اروپا را رعایت کنند.

در کنار این موارد قانون مذکور استفاده دولت از نظارت بیومتریک در اماکن عمومی‌را به موارد خاص جنایی، جلوگیری از تهدیدهای واقعی مانند حملات تروریستی و تحقیق درباره افراد مظنون به جرایم خطرناک را محدود می‌کند.

تیری برتون کمیسیونر بازارهای داخلی اتحادیه اروپا در این باره می‌گوید: من از پارلمان اروپا برای قانون هوش مصنوعی پشتیبانی می‌کنم که در حقیقت نخستین چهارچوب کامل و الزام آور جهانی برای سیستم‌های هوش مصنوعی معتبر است. اروپا اکنون یک تعیین کننده استاندارد جهانی برای هوش مصنوعی معتبر است.

در کل ۵۲۳ قانونگذار اتحادیه اروپا به تصویب این رأی موافق دادند. کشورهای اتحادیه اروپا قرار است در ماه می‌به طور رسمی‌موافقت خود با قانون را اعلام کنند و پیش بینی می‌شود این قانون در ۲۰۲۶ میلادی اجرایی شود هر چند برخی از بخش‌های آن زودتر اجرایی خواهند شد.
 
مرجع : مهر
برچسب ها :
کد مطلب : ۲۸۲۹۲۳
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما