۰
وزیر ارتباطات:

پروژه ارتباطات ثابت مبتنی بر فیبرنوری باید ۱۰سال پیش آغاز می‌شد

تاریخ انتشار
سه شنبه ۲۵ ارديبهشت ۱۴۰۳ ساعت ۱۵:۳۸
پروژه ارتباطات ثابت مبتنی بر فیبرنوری باید ۱۰سال پیش آغاز می‌شد
پروژه ارتباطات ثابت مبتنی بر فیبرنوری باید ۱۰سال پیش آغاز می‌شد

آی‌تی‌من- عیسی زارع پور، وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات؛ در پایان برنامه سفر خود به استان قم به نمایندگی از هیأت دولت به بخش خلجستان سفر کرد.

وزیر ارتباطات در جلسه شورای اداری بخشداری خلجستان، با بیان اینکه بنای دولت سیزدهم از ابتدا این بوده که با کار شبانه روزی تلاش کند عقب ماندگی‌ها را جبران کند، گفت: در دوره گذشته کارهای اساسی زمین مانده بود که از جمله آن، توسعه شبکه ارتباطات ثابت مبتنی بر فیبر نوری بوده است.

زارع پور با تاکید بر اینکه دنیا از حدود ۱۵ سال پیش به سمت ارتباطات ثابت مبتنی بر فیبرنوری حرکت کرده است، افزود: فناوری سیم مسی دیگر منسوخ شده است و این فناوری دیگر پاسخگوی نیازهای ارتباطی نیست و کشورهای مختلف از ۱۵ سال پیش به این سمت حرکت کرده بودند.

وی افزود: این کار باید ده سال پیش شروع می‌شد و با یک تأخیر قابل توجه الان در این دولت آغاز شده است؛ زارع پور ادامه داد: ما افتخار می‌کنیم امروز مردم بخش خلجستان با فاصله ۸۰ کیلومتری از مرکز استان به همان فناوری دست پیدا کرده‌اند که در مرکز استان وجود دارد و سرویس‌هایی با سرعت تا هزار مگابیت در اختیارشان قرار گرفته است.

زارع پور با اشاره به اینکه در سایر حوزه‌ها نیز اتفاقات خوب و قابل توجه‌ای رخ داده است، افزود: از جمله در صنعت فضایی که در دو سال و نیم گذشته از دولت سیزدهم معادل سه دولت گذشته شاهد رویداد فضایی بوده‌ایم و با ۱۲ پرتاب رکورد پرتاب‌های کشور شکسته شده است.

وزیر ارتباطات با تاکید بر اینکه مسیر پیشرفت کشور ادامه پیدا خواهد کرد، توضیح داد: البته به این معنا نیست که کشور مشکل و مسئله ندارد. کشور ما کشور پهناوری است و ممکن است مشکلاتی وجود داشته باشد اما با همدلی و همراهی می‌توانیم این مشکلات را نیز حل کنیم و ایران اسلامی را بر قله‌های پیشرفت ببینیم.

زارع پور با اشاره به درخواست‌های مطرح شده در این جلسه گفت: موارد مطرح شده در این جلسه از جمله تأمین آب مورد نیاز منطقه را حتماً در جلسات هیأت دولت پیگیری خواهیم کرد.
 
 
کد مطلب : ۲۸۳۱۲۷
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين