۰
رییس سازمان فناوری اطلاعات:

10 گروه برای استخراج رمزارز درخواست مجوز کردند

ناظمی: هیچ مجوزی تاکنون صادر نشده و زمان آن هم مشخص نیست
تاریخ انتشار
يکشنبه ۱۰ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۶
امیر ناظمی، رییس سازمان فناوری اطلاعات
امیر ناظمی، رییس سازمان فناوری اطلاعات
 
آی‌تی‌من- مصوبه دولت درباره استخراج رمزارزها هنوز نتوانسته گره از کار فعالان این حوزه باز کند و روند طولانی تدوین آیین‌نامه در وزارت صنعت و تعیین استانداردهای مربوط به حوزه نیرو در وزارت نیرو، سبب شده تا به امروز هیچ مجوزی برای استخراج رمزارز صادر نشود.

امیر ناظمی رییس سازمان فناوری اطلاعات درباره آخرین وضعیت صدور مجوز قانونی برای استخراج رمز ارزها در کشور گفت: آمار نشان می‌دهد تا امروز ۱۰ درخواست برای دریافت مجوز از فعالان قدیمی و جدید دریافت شده، اما تا این لحظه هیچ مجوزی برای استخراج قانونی رمز ارزها صادر نشده است.

وی ادامه داد: بیشتر درخواست‌های دریافتی برای صدور مجوز مربوط به فعالان قدیم و تعدادی نیز سرمایه‌گذاران جدید هستند.

ناظمی با بیان تعیین فرصت 6 ماهه برای فعالان قدیمی استخراج کننده رمزارزها برای دریافت مجوز قانونی،‌ افزود: بر همین اساس تقریبا همگی فعالان قدیمی درخواست خود را برای دریافت مجوز قانونی داده‌اند.

وی در پاسخ به این پرسش که آیا می‌توان زمان تقریبی صدور اولین مجوز قانونی استخراج رمزارزها را اعلام کنید،‌ گفت: قرار بر این است که در جلسه‌ای با حضور معاونان مربوطه در وزارت صمت، وزارت نیرو و ارتباطات، تصمیمات نهایی برای چگونگی صدور مجوز استخراج رمزارزها گرفته شود، ‌پس از این جلسه می‌توان زمان تقریبی صدور اولین مجوز قانونی استخراج را اعلام کرد.

به گفته ناظمی برای صدور مجوز به هر یک از وزارتخانه‌های صمت،‌ نیرو و ارتباطات وظیفه‌ای محول شده است که وزارت ارتباطات آنچه بر عهده داشته را انجام داده است.

وی گفت: وظیفه ما پیشنهاد استانداردهای مربوطه به حوزه ارتباطات برای صدور مجوز بود که این استانداردها تدوین و برای وزارت صمت ارسال شده است.

ناظمی ادامه داد: همچنین لیست دستگاه‌هایی که از نظر ما در این فعالیت دخیل هستند نیز آماده و اعلام کرده‌ایم. به طور مثال پیشنهادات در زمینه نحوی صدور اجازه ترخیص ماینرها از گمرک و تعیین تعرفه‌ مناسب برای آن آماده و ارسال شده است.

وی وظیفه وزارت نیرو در زمینه صدور مجوز قانونی استخراج رمز ارزها را تعیین استانداردهای مربوط به آن در حوزه نیرو عنوان کرد.

ناظمی درباره آنچه بر عهده وزارت صمت برای صدور این مجوز است نیز گفت: تعیین محتوای پروانه بر عهده وزارت صمت است که این وزارت‌خانه نسخه اولیه را آماده کرده است.

رییس سازمان فناوری اطلاعات تاکید کرد: تمامی کارهای که برعهده وزارت ارتباطات در خصوص صدور مجوز است را در کمتر از ۱۰ روز بعد از مصوبه دولت انجام داده‌ایم و اکنون منتظر وزارت نیرو و صمت هستیم تا وظیفه‌های محول شده را انجام دهند.

ناظمی گفت: در صورت رسیدن به نتیجه مطلوب در جلسه مذکور و موافقت وزارت صمت و نیرو، نتیجه را برای اطلاع عموم منتشر خواهیم کرد.

 
مرجع : ایلنا
کد مطلب : ۲۷۲۷۳۴
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما