۰
با تفاهم سازمان فناوری اطلاعات و شرکت پست

استارتاپ‌های مستقر در فضای اشتراکی، کدپستی می‌گیرند

تاریخ انتشار
چهارشنبه ۳۰ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۲۷
استارتاپ‌های مستقر در فضای اشتراکی، کدپستی می‌گیرند
استارتاپ‌های مستقر در فضای اشتراکی، کدپستی می‌گیرند

آی‌تی‌منتفاهم‌نامه همکاری بین امیر ناظمی، رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران و حسین نعمتی مدیرعامل پست در خصوص تخصیص کد پستی ده‌رقمی ‌به شرکت‌های استارتاپ مستقر در فضاهای اشتراکی، مراکز رشد و شتاب‌دهنده دیروز (سه‌شنبه) امضا و مبادله شد.

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران در این مراسم گفت: این تفاهم‌نامه در راستای اجرایی کردن ماده ۱۰ آیین‌نامه نوآفرین در خصوص تبادل الکترونیکی اطلاعات و پاسخگویی الکترونیکی به استعلام‌های موردنیاز دستگاه‌های اجرایی از طریق شبکه ملی تبادل اطلاعات امضا شد.

وی تخصیص کد پستی فضای اشتراکی را یکی از موضوعات بسیار تأثیرگذار در توسعه کسب‌وکارهای نوپا دانست و گفت: تحولات بسیاری  در نظام جدید کسب‌وکار در کشور رخ‌داده است و تعداد زیادی از شرکت‌های نوپا در یک مکان فیزیکی مشترک مستقر می‌شوند و فقدان کد پستی منحصر به هر شرکت به لحاظ قانون و مقررات پذیرفته نبود و مشکلات فراوانی را برای این استارتاپ‌ها ایجاد کرده بود.

رییس سازمان فناوری اطلاعات ایران با بیان اقدامات صورت گرفته در اکوسیستم استارتاپی گفت: اختصاص کد پستی به ازای هر میز در مکان‌های اشتراکی مراکز رشد و شتاب‌دهنده، نقطه آغاز فعالیت‌های بعدی استارتاپ‌ها در اموری از قبیل  کد بیمه، مالیات و غیره است.

وی در ادامه افزود: این تفاهم‌نامه باهمت و نگاه مثبت شرکت پست به‌صورت یک وب‌سرویس به کسب‌وکارهای‌های نوپای مستقر در شتاب‌دهنده‌ها و مراکز رشد تعلق می‌گیرد و سرآغاز انقلابی در توسعه اکوسیستم استارتاپی در کشور خواهد بود.

مدیرعامل پست هم گفت: با تلاش اداره کدگذاری شرکت پست توانستیم ظرفیت‌های خوبی را برای استارتاپ‌ها فراهم کنیم که بتوانند کد پستی منحصربه‌فردی را برای ارایه خدمات و فعالیت‌های اقتصادی خود داشته باشند.

وی در ادامه افزود: تخصیص کد پستی فضای اشتراکی نویدبخش فعالیت‌های رسمی‌و جدی برای شرکت‌های نوپا است و باید خاطرنشان کرد که این کد پستی‌ها هیچ تفاوتی با دیگر کد پستی‌ها ندارد و به‌صورت استاندارد و ده‌رقمی‌ به کسب‌وکارهای نوپا تعلق می‌گیرد.


 
کد مطلب : ۲۷۳۴۱۵
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين