۰

عرضه نخستین ساعت مجهز به سیستم عامل هارمونی

تاریخ انتشار
يکشنبه ۶ مهر ۱۳۹۹ ساعت ۱۳:۰۸
عرضه نخستین ساعت مجهز به سیستم عامل هارمونی
عرضه نخستین ساعت مجهز به سیستم عامل هارمونی

آی‌تی‌من- نسخه‌ اروپایی این ساعت هوشمند با سیستم عامل LiteOS عرضه می‌شود. 

اما در سمت دیگر به نظر می‌رسد که هواوی قصد دارد این ساعت هوشمند را در چین با یک سیستم عامل متفاوت عرضه کند.

«ژانگ وی» مدیر بخش ابزارهای پوشیدنی هوشمند و محصولات ورزشی هواوی بعد از به پایان رسیدن مراسم2020  HDC در مصاحبه‌ای اعلام کرد که ساعت هوشمند تازه عرضه‌شده‌ Watch GT 2 Pro اولین ساعت هوشمندی خواهد بود که از سیستم‌عامل «هانگ‌منگ» یا همان‌هارمونی استفاده می‌کند و به‌زودی با این سیستم عامل در چین عرضه خواهد شد.
شرکت هواوی در رویداد2020  HDC سیستم عامل 2.0 HarmonyOS را عرضه کرد؛ سیستم عاملی که در چین با نام Hongmeng OS 2.0 شناخته می‌شود. 

هواوی در این نسخه‌ی جدید، پشتیبانی از پلتفرم جدید شامل ابزارهای پوشیدنی (Wearables)، سیستم‌های درون خودرو، تبلت‌ها و گوشی‌های هوشمند را نیز اضافه کرده است.

 در گزارش قدیمی ‌حدسی مطرح شده بود مبنی بر اینکه ساعت هوشمند Huawei Watch GT 2 Pro از اپلیکیشن‌های ساخت شرکت‌های ثالت (Third-party) نیز پشتیبانی خواهد کرد؛ اما ممکن است این پشتیبانی با حالت رایجی که می‌شناسیم، تفاوت‌هایی داشته باشد.

در این سیستم کاربران به جای اینکه اپلیکیشن را به ‌صورت مستقیم از «اپ‌گالری» (App Gallery) دانلود کنند، باید ابتدا ساعت هوشمندشان را به گوشی موبایل وصل کنند تا بتوانند از قدرت پردازشی بیشتر گوشی استفاده کنند. 

نمایشگر ساعت هوشمند می‌تواند در نقش یک صفحه نمایش ثانویه کار کند و مواردی را که روی نمایشگر گوشی نشان داده می‌شوند، به نمایش درآورد. 

هواوی در حال حاضر مشغول تست و بررسی این ویژگی جدید است و امکان دارد در ساعت هوشمند Watch GT 2 Pro از این قابلیت استفاده کند. 

یعنی هم‌زمان با استفاده از سیستم عامل جدید Hongmeng OS در ابزارهای جدید هواوی، شاهد استفاده از این ویژگی هم باشیم.

هواوی تاکنون تاریخ دقیقی را برای عرضه‌ی رسمی‌Huawei Watch GT 2 Pro در بازار چین تعیین نکرده است. 

اما به احتمال قوی پیش از عرضه‌ی گوشی‌های سری Huawei Mate 40 یا در نهایت هم‌زمان با این گوشی‌ها شاهد عرضه‌ نسخه چینی Huawei Watch GT 2 Pro در بازار این کشور خواهیم بود.
 
کد مطلب : ۲۷۴۳۴۰
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما