۰

دانش‌بنیان‌ها در برابر سرقت و آتش‌سوزی بیمه می‌شوند

تاریخ انتشار
دوشنبه ۵ آبان ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۰
دانش‌بنیان‌ها در برابر سرقت و آتش‌سوزی بیمه می‌شوند
دانش‌بنیان‌ها در برابر سرقت و آتش‌سوزی بیمه می‌شوند

آی‌تی‌من- شرکت‌های دانش‌بنیان به دلیل نوع خاص فعالیتی که انجام می‌دهند به خدمات بیمه‌ای ویژه‌ای نیاز دارند. 

شرکت‌های بیمه باید متناسب با این فعالیت‌های فناورانه بیمه نامه‌های سازگار با زیست بوم اقتصاد دانش‌بنیان کشور را تدوین کنند.

برای تحقق این مساله، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، تفاهم نامه‌های مشترکی را با شرکت‌ها و سازمان‌های فعال در حوزه بیمه به امضاء رسانده است. 

این تفاهم نامه‌ها یک بسته خدمات بیمه‌ای بسیار متنوع را به وجود آورده است که انواع بیمه نامه‌ها را در بر می‌گیرد. 

این معاونت با امضای تفاهم نامه‌ای با بیمه ایران سعی کرد تا خدمات این شرکت به صورت ویژه در اختیار شرکت‌های دانش‌بنیان قرار گیرد.

بیمه مسوولیت، بیمه مسوولیت‌حرفه‌ای، بیمه مسوولیت ناشی از تولید، بیمه مسوولیت کارفرما در قبال کارکنان، بیمه آتش‌سوزی، بیمه درمان گروهی و بیمه شکست ماشین آلات از جمله بیمه‌نامه‌های است که در بسته خدمتی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری قرار گرفته است.

یکی از انواع بیمه‌های مورد نیاز شرکت‌های دانش‌بنیان بیمه آتش‌سوزی و سرقت ماشین‌آلات است. با توجه به افزایش قیمت ماشین‌آلات و تجهیزات لازم بود که هر چه سریع‌تر این نگرانی و دغدغه شرکت‌های دانش‌بنیان برطرف شود و این دارایی‌ها در مقابل عوامل آسیب‌زایی مانند سرقت و آتش‌سوزی بیمه شوند.بنابراین طی تفاهم‌نامه معاونت علمی و فناوری ریاست‌جمهوری و بیمه ایران، این شرکت بسته بیمه‌ای جامعی برای ریسک‌های مترتب بر دارایی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان، محصولات دانش‌بنیان و مسوولیت‌های شرکت‌های دانش‌بنیان ارایه داده است.

در همین راستا بسته بیمه‌های آتش سوزی و سرقت ماشین آلات برای حفاظت از دارایی‌های فیزیکی به شرکت‌های دانش بنیان ارایه می‌شود.

شرکت‌های متقاضی می‌توانند به نمایندگی‌های بیمه ایران در سراسر کشور مراجعه کنند تا از این بسته‌های بیمه‌ای برخوردار شوند.
کد مطلب : ۲۷۴۶۰۹
ارسال نظر
نام شما

آدرس ايميل شما

پربيننده ترين